Uudised

Transpordiamet trahvib Tallinna ringteel teehooldust teinud firmat

Transpordiamet trahvib Tallinna ringteel teehooldust teinud Eesti Keskkonnateenused AS-i tegemata töö eest, mille tulemusena juhtus teisipäeval Ülejõel mitu liiklusõnnetust.

“Oleme piirkonna teehooldaja tegevust nii õnnetuse eel kui järgselt analüüsinud, võtnud juurde teehooldaja selgitused ning langetanud selle põhjal otsused,” selgitas Transpordiameti põhja üksuse korrashoiu juhtivinsener Margus Magus. “Riigiteel nr 11 Tallinna ringteel Ülejõel kahe bussiõnnetuse sündmuspaiga ümbruses on rikutud lepingut, libedusetõrje on jäänud teostamata tähtaegselt, millest tulenevalt rakendab Transpordiamet teehooldaja suhtes lepingu sanktsioone.”

Transpordiamet soovib juhtida liiklejate tähelepanu muutlikele teeoludele taliperioodil. Teehooldus maanteedel toimub eesmärgil, et libedus saaks ennetatud, kuid see ei välista siiski ootamatut libedust lõiguti (näiteks tuultele avatud lagedad alad, viaduktide ja sildade piirkonnad), mistõttu kutsume liiklejaid üles ettevaatlikkusele taliperioodil.

Teisipäeval kella 10.15 ajal juhtus liiklusõnnetus Rae vallas Tallinna ringteel, kus üks buss oli libeda tõttu teelt välja sõitnud ning teine buss sõitis talle otsa.

Jaga
Back to top button