Expand To Show Full Article
Transpordiamet jätkab tänavu töid kõigil alustatud suurobjektidel | MinuAeg
Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

Transpordiamet jätkab tänavu töid kõigil alustatud suurobjektidel

Transpordiamet jätkab 2023. aastal töid kõigil varem alustatud suurematel ehitusobjektidel, kokku tehakse teetöid 1388 kilomeetril, mida on viiendiku võrra vähem kui mullu.

“Suurtest objektidest jätkuvad tööd kindlasti Pärnu-Uulu 2+2 teelõigu ehitusel, Kanama–Valingu 2+2 teelõigu ehitusel ning Saha-Loo tee ja Vana-Narva maantee teelõikude rekonstrueerimisel. Samuti lõpetatakse haljastustööd ja antakse viimane lihv Tartus Riia ringi ehitusel,” loetles Transpordiameti peadirektor Priit Sauk.

Uutest suurematest objektidest on juba alanud tööd Neanurme-Pikknurme 2+1 teelõigu ehitusel, peagi algab Sauga-Pärnu 2+2 teelõigu ehitus ning tööd Rail Baltic raudteetrassi ja riigiteede ristete ning kaasnevate liiklussõlmede ehitusobjektidel.

“Kokku on sel aastal plaanis erinevatest teehoiumeetmetest töid teha 1388 kilomeetril,” kinnitas Sauk. 2022. aastal tehti töid 1682 kilomeetril.

Kruusateid remonditakse tänavu 198 kilomeetrit, pindamist tehakse 929 kilomeetril, kattega teede taastusremonti 187 kilomeetril ning teid rekonstrueeritakse 41 kilomeetrit. Remonditakse ka 24 silda.

Kavandatud töömahud võivad veel ka pisut muutuda, kuna talvised temperatuuride kõikumised ja tänavune pikk kevad on mõjunud teekatetele laastavalt ning teede jooksev parandamine nõuab tavapärasest rohkem vahendeid.

2023. aastal on Transpordiametil kavas rakendada meetmeid CO2 heitkoguste vähendamiseks tee-ehitusel. Heitkoguste vähendamise tegevuskava näeb muu hulgas ette teede projekteerimise, remondi ja ehituse keskkonnahoidlike riigihangete kriteeriumide väljatöötamist ja pilootprojekte.

Tulevikus on kavas eelistada väiksema CO2 jalajäljega kohalike materjalide kasutamist, suurendada madalama temperatuuriga asfaldisegude ja freespuru taaskasutust ning soodustada ehitusmasinate ja ehitustranspordi üleminekut alternatiivsetele kütustele.

Tegevuskava ajakohastatakse igal aastal vastavalt riigi finantsvõimalustele. “Koostöös teiste teetaristu hankijate ja töövõtjatega töötame tegevuskava arendamisega, et rohepööre teedeehituses saaks toimuda võimalikult kiiresti ning kõigi osapoolte huve arvestades,” ütles Sauk.    

Tänavuste tee-ehitusplaanidega saab tutvuda Transpordiameti kodulehel: https://transpordiamet.ee/teehoiukava

Teetööde kaardid piirkondade kaupa: https://transpordiamet.ee/uudised/transpordiamet-jatkab-tanavu-toid-koigil-alustatud-suurobjektidel

Vaata ka:

Päästjad päästsid täna 6.06 Emajõest kindlast uppumissurmast joobes mehe

Täna, 6. juuni õhtul kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Turu silla lähedal Pika tänava …