Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
candles g6b8e1541a 640

Traagiline rünnak Pariisis: Saksa turist hukkus, kaht inimest haavati

Laupäeval toimus Pariisis traagiline sündmus, kui ründaja pussitas surnuks Saksa turisti ja haavas veel kaht inimest. Enne oma vahistamist hüüdis ta väidetavalt “Allahu Akbar” (“Jumal on suurim”), teatas Prantsuse politseiallikas AFP-le.

Ründaja on 1997. aastal Prantsusmaal sündinud Prantsuse kodanik. Politseiallika andmetel on tal vaimsed häired ja ta on väljendanud vastumeelsust globaalsele moslemite vastasele vägivallale. Ta on samuti tuntud radikaalse islami pooldajana.

Intsident leidis aset Prantsusmaa pealinna 15. ringkonnas. Sündmuskohal käis ka siseminister Gerald Darmanin, kes jagas infot juhtunu kohta. Darmanin teatas, et politsei vahistas Quai de Grenelle’i piirkonnas jalakäijaid jälitanud ründaja ja soovitas inimestel piirkonda vältida.

Siseministri sõnul oli ründaja sihtmärgiks välisturistidest abielupaar, kusjuures rünnakus hukkus Filipiinidel sündinud Saksa turist. Darmanin täiendas, et ründaja oli varem, 2016. aastal, mõistetud neljaks aastaks vangi rünnaku kavandamise eest. Ta vahistati tookord Prantsuse julgeolekuteenistuste poolt enne teo toimepanemist.

Praegu uuritakse juhtunut mõrva ja mõrvakatsena.

Vaata ka:

53670818443 84670bfb9c c

Eesti läbis Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni kohustusliku auditi heade tulemustega

15.–22. aprillini toimus Eestis Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni (IMO – International Maritime Organization) kohustuslik audit. Audit hindab

Voru v Osula korvalhoone leekides

Lõuna päästekeskuse sündmused 19.-22. aprill

Tartumaa20. aprillil kell 17.15 teatati, et Kastre vallas Haaslava külas põleb elumaja. Selgus, et süttinud

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!