Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
joulutunnel

“Jõulutunnel” keskendub vastsündinute ja väikelaste toetamisele Eesti sünnitusmajades.

ETV heategevusprogramm “Jõulutunnel” keskendub tänavu Eesti kõige väiksematele elanikele – vastsündinutele ja väikelastele. Koostöös heategijatega ja Sünnitusmajade Fondiga on eesmärgiks koguda raha, et varustada Eesti sünnitusmajad elutähtsate seadmetega.

Sel aastal ühineb “Jõulutunnel” Sünnitusmajade Fondiga, et aidata tagada turvalisi sünnitusi ja varustada sünnitusmaju ning meditsiinitöötajaid vajalike vahenditega keerukate olukordade lahendamiseks. Heategevusprogrammi raames kogutavate annetuste abil ostetakse sünnitusosakondadele üle Eesti vastsündinute elustamislauad ja kuvöösid.

SA Sünnitusmajade Fondi juhatuse liige Laine Randjärv rõhutab Eesti kasvavat probleemi seoses enneaegsete sündidega. Sageli on vaja tavapärase ämmaemandaga sünnituste juures lisapersonali ja -vahendeid. Fondi eesmärk on toetada Eesti 12 sünnitusmaja, tagades igal pool turvalise ja hoitud alustuse uuele elule. Fondi jaoks on oluline roll vastsündinute elustamislauad ja kuvöösid, mille ühe seadme maksumus küündib 40 000 euroni.

Saate produtsent Margus Saar toob välja, et tänapäeval sünnib iga kümnes laps enneaegsena. Nende abistamine täpsete seadmete all on elutähtis, samuti on oluline maandada riske kõikide laste sündimisel, mille jaoks on elustamislauad kiire tegutsemise vahend.

“Jõulutunnel” jõuab ETV ja ETV+ ekraanile traditsiooniliselt esimesel jõulupühal, 25. detsembril. Programmi juhivad ETV-s Margus Saar ja Margit Kilumets ning ETV+ kanalis Margarita Tanajeva. Varasemaid lugusid saab leida programmi veebilehelt.

SA Sünnitusmajade Fond (endine Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond SA) loodi 2000. aastal. Fondi juhib viieliikmeline nõukogu ja alates 2022. aasta detsembrist on fondi patroon Sirje Karis. Lisainfot leiab fondi veebilehelt. Rohkem infot saab lugeda SIIT.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop- Teisipäev 23 aprill 2024

eisipäev, 23. aprill 2024 horoskoop Kuna mul ei ole ligipääsu teie sünnikaardile, ei saa ma

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 23 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna võib sul olla võimalus sõlmida oluline kokkulepe või

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!