Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
tatiana zanon MMhazsT2wtM unsplash

Toidud, mida vältida vanaduses

Vanemaks saades võivad meie keha vajadused ja kuidas see toiduainetega reageerib, muutuda. Mõned toidud, mis nooremas eas ei põhjustanud probleeme, võivad eakamatele inimestele põhjustada terviseprobleeme. Siin on nimekiri toiduainetest, mida eakad inimesed peaksid vältima või tarbima piiratud koguses.

Liiga soolased toidud: Kõrge soolasisaldus võib suurendada vererõhku ja põhjustada vedelikupeetust. Seetõttu tuleks vältida liiga soolaseid toite, nagu kiirtoit, soolased suupisted ja konserveeritud tooted.

Liiga magusad toidud: Ülemäärane suhkur võib suurendada diabeedi riski ja mõjutada ka südame tervist. Jälgige suhkru tarbimist ja vältige magustatud jooke, komme ja muid maiustusi.

Rasvased toidud: Ülemäärane rasv võib kaasa aidata kolesterooli taseme tõusule, mis suurendab südamehaiguste riski. Vältige kiirtoitu, rasvaseid lihasid ja kõrge rasvasisaldusega piimatooteid.

Kofeiinirikkad joogid: Liiga palju kofeiini võib põhjustada unehäireid ja suurendada südame löögisagedust. Piirake kohvi, musta tee ja mõnede karastusjookide tarbimist.

Alkohol: Kuigi mõõdukas alkoholitarbimine võib olla osadele inimestele ohutu, võivad mõned ravimid alkoholiga reageerida. Lisaks suurendab liigne alkoholitarbimine kukkumisohtu.

Toored ja pooltoored toidud: Vanemaealistel inimestel võib olla nõrgenenud immuunsus, mis tähendab, et nad on vastuvõtlikumad toidumürgitusele. Vältige tooreid kala, liha ja mune sisaldavaid toite.

Greibid ja greibimahl: Need võivad häirida teatud ravimite toimet, eriti statiinide (kolesterooliravimite) ja teatud vererõhuravimite puhul.

Kõrge naatriumisisaldusega toidud: Kuna neerufunktsioon võib vanusega väheneda, võib naatriumi liigtarbimine põhjustada vedelikupeetust ja kõrget vererõhku.

Kõva ja kleepuv toit: Vältige kõvasid toite nagu pähklid ja popcorn ning kleepuvaid toite nagu karamell ja taffy, kuna need võivad põhjustada hambaprobleeme või neelamisraskusi.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!