Monday , 29 November 2021
meal g0b7d62181 640

‘Tervislikud’ toidud, mida peaksid iga hinna eest vältima

Kui mingisugust toitu peetakse tervislikuks ja kergeks, ei tähenda see automaatselt, et see sinu dieedile kasuks tuleb. Kui sa üritad tervislikult toituda ning võtad ikka kaalus juurde, siis võibolla kadus su teeots kuhugi toitumisalaste põhifaktide vahele, mis põhjustab nüüd kaalulanguse asemel hoopis kilode kogunemist.
Kui mingisugust toitu peetakse tervislikuks ja kergeks, ei tähenda see automaatselt, et see sinu dieedile kasuks tuleb. Kui sa üritad tervislikult toituda ning võtad ikka kaalus juurde, siis võibolla kadus su teeots kuhugi toitumisalaste põhifaktide vahele, mis põhjustab nüüd kaalulanguse asemel hoopis kilode kogunemist. On aeg saada teada, milliseid toite peaksid vältima, et saada suveks unelmate keha.
Valmissalatid
Kui proovid vormis püsida, on salatite söömine õige tee – kuid ainult siis, kui salati ise valmis teed. Kui ostad salati poest või tellid selle restoranist, võid endale sisse süüa üpriski suure koguse kaloreid, mida tegelikult ju vältida üritad.
Kuidas nii? Sest valmissalatid sisaldavad tihtipeale maitset parandavaid rasvaseid lisaaineid, näiteks vahukoort, juustu, majoneesi, praetud liha ja praetud krutoone. Sedasorti salatid maitsevad küll väga hästi, nii et pole vaja neid täielikult vältida – kuid ära peta end ega arva, et toitud tervislikult, ning ära üllatu, kui sa lõpuks kaalus üldse alla ei võta.

Kerged kartulikrõpsud
Kui oled kartulikrõpsude fänn, siis tead, et see pole just kõige tervislikum valik: see on täis rasvu ja naatriumi, mis mõlemad sinu dieeti osavalt õõnestavad. Kuid tootjad pakuvad nüüd ka paljusid kergeid, kirjade järgi rasvavabu kartulikrõpse, mis turundusinimeste kohaselt sobivad igasuguse dieediga.
Sedasorti suupisted võivad olla veidi kergemad kui tavalised krõpsud, kuid need ei aita sul ikkagi soovimatutest kilodest lahti saada. Isegi kui neis on vähe rasva, sisaldavad need ikkagi palju naatriumi ning on täis lisaaineid, mis ei ole sinu kehale tervislikud.

Kerge jäätis
Kui armastad jäätist ning üritad kaalus alla võtta, oled ilmselt proovinud selle rasva- ja suhkruvabasid variante – ning olnud üllatunud nende heast maitsest. Kuid sellel on ka põhjus: rasvavaba jäätis on tavaliselt täis suhkrut ning suhkruvaba jäätis sisaldab tavaliselt palju rasvu – miski peab ju selle imelise maitse tagama!
Kui tahad tõesti tervislikult toituda, proovi hoopis külmutatud jogurtit – võibolla ei maitse see tõesti nii hästi, kui tavaline jäätis, kuid see on palju tervislikum valik sinu keha ja dieedi suhtes. Lisa maitse parandamiseks veidi värskeid puuvilju ning – kui sa ei suuda sellele vastu panna – ka veidi tumedat šokolaadi ei riku sinu dieeti.

Kanatiivad
Kana peaks olema tervislik, madala rasvasisaldusega liha – seda soovitatakse ju ometi enamike dieetide puhul. Kuid tervislik on kanast peamiselt vaid ilma nahata rinnaosa ning tiibade puhul on asjalood kahjuks hoopis teised.
Kanatiibade nahk sisaldab palju rasva ja kolesterooli, nii et see ei ole sinu dieedile kõige parem valik. Kuid see on vaid osa probleemist – peamine häda on selles, et kanatiibu leotatakse tavaliselt kastmes, mis sisaldab palju suhkrut, rasvu ja lisaaineid ning seega ka palju kaloreid. Kui soovid kaalus alla võtta, vali kanarind – ning jäta tiivad vaid erilisteks puhkudeks.
Puuviljamahl
Puuviljad peaksid ju tervislikud olema, nii et sama peab siis kehtima ka puuviljamahladele, eks ole? Kahjuks pole see dieeti pidades nii –puuviljamahlad võivad sisaldada pea sama palju suhkrut kui karastusjoogid, nii et need ei aita sul kaalus alla võtta.
Poodides müüdavatesse puuviljamahladesse on tavaliselt lisatud hulga suhkrut, nii et peaksid neid elu eest vältima. Kodus valmistatud puuviljamahlad on palju parem valik ning need annavad sinu kehale vajalikke vitamiine – kuid nendes on siiski palju suhkrut, nii et peaksid seda võtma kui einet, mitte lihtsalt jooki.

Valgubatoonikesed
Kuigi valgubatoonid on suurepärane valik siis, kui sul on vähe aega ning tahad kiiret suupistet, ei ole need nii tervislikud, kui esmapilgul näib. Jah, neis on palju kehale vajalikke ning dieedile kasulikke valke, kuid kahjuks sisaldavad need ka muid asju.
Loe enne ostmist etiketti – enamik valgubatoone on täis suhkrut, mille tõttu kilod kogunevad, mitte ei kao. Need võivad olla suurepäraseks valikuks mõnel sellisel korral, kui sul muuks aega pole – kuid ära neid liiga tihti oma menüüsse lisa.

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g6ecf33666 640

Maailma terviseorganisatsioon hoiatab: Uuel muteerunud koroonaviiruse omikrontüvil on rängad tagajärjed.

Ulatuslikult muteerunud koroonaviiruse omikrontüvi hakkab tõenäoliselt rahvusvaheliselt levima ja kujutab endast väga suurt nakatumisjuhtumite kasvu …

laps

OLULINE: 5-11 aastastele lastele mõeldud Pfizeri vaktsiinidoosid jõuavad Eestisse jõulupühade paiku.

Esialgse plaani järgi hakkavad lapsi vaktsineerima perearstid. Möödunud nädalal kiitis Euroopa ravimiamet heaks Pfizeri koroonavaktsiini …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

KOHUTAV: Lätis suri Covid-19 tagajärjel kolm noort ema.

Ta märkis, et lapseootel naised on keskmise ja suure riskiga patsientide seas, sest rasedail kulgeb …

covid 19 g829362110 640

29.11 Ööpäevaga tuvastati 311 uut covid-19 haiget. Suri 7 koroonaviirusega nakatunud inimest

29. novembri hommikuse seisuga on haiglas 306 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 254 vajab haiglaravi raskeloomulise …