Monday , 29 November 2021
bad g54da79b56 640

Kuidas halvast hingeõhust lahti saada?

Kas ärkad hommikuti sageli halvasti lõhnava hingeõhuga, mida sa ei tahaks kellelegi peale hingata? Halva hingeõhu peamised põhjused on ebapiisav suuhügieen, teatavate toitude söömine, alkohol, suitsetamine jne. Võid vabaneda halvast hingeõhust või vähemalt seda leevendada, kui järgid järgmisi nõuandeid.
Kas ärkad hommikuti sageli halvasti lõhnava hingeõhuga, mida sa ei tahaks kellelegi peale hingata?
Halva hingeõhu peamised põhjused on ebapiisav suuhügieen, teatavate toitude söömine, alkohol, suitsetamine jne. Võid vabaneda halvast hingeõhust või vähemalt seda leevendada, kui järgid järgmisi nõuandeid.

Harja hambaid regulaarselt
Suus on miljoneid baktereid, mistõttu on tähtis harjata hambaid pärast iga söögikorda ja puhastada hambavahesid hambaniidiga vähemalt kord päevas. Hambaid harjates saad kätte kõik hammaste ja igemete vahele kinni jäänud toiduosakesed.

Puhasta keelt
Teadlased on avastanud, et suur osa suus elutsevatest mikroobidest on tegelikult keelel ja need mikroobid põhjustavadki halba hingeõhku. Seepärast peaksid puhastama keelt harja või spetsiaalse keelekaabitsaga, kuid õrnalt, et keelt mitte vigastada.

Joo palju vett
Hommikust halba hingeõhku põhjustab tegelikult suu kuivus, kuna me ei joo magades vett. Kuiv suu on sageli ebameeldiva suulõhna põhjus, nii et joo päeva jooksul rohkesti vett. Teadlased usuvad, et peaksid jooma piisavalt vett, et uriin oleks nii heledat värvi kui võimalik.

Kanna alati kaasas närimiskummi
Närimiskumm on küll vaid lühiajaline lahendus, kuid see aitab hoida halba hingeõhku kontrolli all.
Halva hingeõhu looduslikud ravimid
Münt, petersell, basiilik, roheline tee ja teised looduslikud ravim- ja maitsetaimed võivad halba hingeõhku parandada.

Mine hambaarsti juurde
Kui arvad, et kesine suuhügieen ei olegi süüdlane ja halva hingeõhu põhjuseks võivad olla muud tegurid, mine hambaarsti juurde. Hambaarst teeb kindlaks, kas tegemist ei ole ehk hambakaariese või hammaste lagunemisega.
Kuidas aru saada, et hingeõhk on halb?
Tõmba keelega õle käe, oota mõni sekund, kuni sülg kuivab, ja siis nuusuta. Lõhn, mida tunned, ongi sinu hingeõhu lõhn. Kas oled sellega rahul?

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g6ecf33666 640

Maailma terviseorganisatsioon hoiatab: Uuel muteerunud koroonaviiruse omikrontüvil on rängad tagajärjed.

Ulatuslikult muteerunud koroonaviiruse omikrontüvi hakkab tõenäoliselt rahvusvaheliselt levima ja kujutab endast väga suurt nakatumisjuhtumite kasvu …

laps

OLULINE: 5-11 aastastele lastele mõeldud Pfizeri vaktsiinidoosid jõuavad Eestisse jõulupühade paiku.

Esialgse plaani järgi hakkavad lapsi vaktsineerima perearstid. Möödunud nädalal kiitis Euroopa ravimiamet heaks Pfizeri koroonavaktsiini …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

KOHUTAV: Lätis suri Covid-19 tagajärjel kolm noort ema.

Ta märkis, et lapseootel naised on keskmise ja suure riskiga patsientide seas, sest rasedail kulgeb …

covid 19 g829362110 640

29.11 Ööpäevaga tuvastati 311 uut covid-19 haiget. Suri 7 koroonaviirusega nakatunud inimest

29. novembri hommikuse seisuga on haiglas 306 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 254 vajab haiglaravi raskeloomulise …