haige

Tervisekassa tuletab meelde: töötaja haigestumisel hüvitatakse haiguslehti alates neljandast päevast

Alates 1. juulist 2023 taastati haiguslehtede hüvitamise koroonaeelne kord. See tähendab, et haigushüvitist makstakse töötajale teise päeva asemel taas neljandast päevast.

Haigushüvitist makstakse töövõimetuslehe alusel ravikindlustatud inimesele, kes on haigestumise tõttu ajutiselt töölt eemal.

„Tuletame kõigile meelde, et lähtuvalt valitsuse otsusest on alates 1. juulist 2023 esmase haiguslehe väljastamisel kolm esimest päeva töötaja omavastutus. Tööandja maksab hüvitist neljandast kaheksanda päevani ja alates üheksandast haiguspäevast maksab hüvitist Tervisekassa“ nentis Tervisekassa töövõimetushüvitiste teenusejuht Lea Kalda.

Lisaks rõhutab Kalda, et hooldushüvitise kord ei muutu. Hoolduslehti hüvitatakse hoolduslehe esimesest päevast alates kõigile ravikindlustatud inimestele, kes põetavad haiget last või perekonnaliiget.

Selleks, et töövõimetushüvitist maksta, peavad Tervisekassal olema inimese õiged arvelduskonto andmed. Andmeid saab mugavalt kontrollida ja lisada riigiportaali eesti.ee e-teenuses „Tervis ja retseptid“. Teine võimalus on saata Tervisekassale digitaalselt allkirjastatud konto muutmise avaldus aadressile info@tervisekassa.eePosti teel palub Tervisekassa avalduse saata aadressile Lastekodu 48, Tallinn 10113.

Vaata ka:

horoskoop tahemargid 1

Tervise ja Heaolu Horoskoop – Teisipäev 18 juuni 2024

Tervise ja Heaolu Horoskoop: Teisipäev, 18. juuni 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna

horoscope 2

3 tähemärki, kellel tuleb teisipäeval 18.06.24 hea päev ja 3 tähemärki, kellel mitte nii hea

Tähemärgid, kellel võib tulla mitte nii hea päev teisipäeval, 18. juunil 2024 Vähk (21. juuni