Erakorralised uudised
pension

SEB uuendab pensionifonde

SEB pensionifonde ootavad uuest aastast ees muudatused, et lihtsustada pensioni kogumiseks fondivalikut: järgmise aasta jaanuarist saavad pensionifondid uued nimed, lähtudes vanusepõhisest pakkumisloogikast, ning teatud fondides muudetakse aktsiate osakaalu.

 

SEB Varahalduse äriarendusjuhi Peeter Schamardini sõnul soovitakse muudatusega teha fondide pakkumist lihtsamaks ning arusaadavamaks.

 

„Tihti ei ole investeerimisega seotud mõisteid nagu riskitasemed, aktsiate ja võlakirjade osakaalud pensioni kogujatele arusaadavad. Seetõttu peame otstarbekaks kasutada fondide nimedes vanust. Inimene ei pea enam ise pead murdma, milline fond on tema vanusele ja riskivalmidusele sobivaim – sellele viitab juba fondi nimi,“ selgitas Schamardin.

 

„Püüdleme selles suunas, et suunata nooremaid kogujaid fondidesse, mille aktsiaosakaal on suurem ning nii riskitase kui ka tulu teenimise võimalus pikema aja jooksul kõrgem. Seejärel vanuse kasvades oleks mõistlik paigutada raha järjest väiksema aktsiaosakaalu ja madalama riskitasemega fondidesse. Sellist investeerimismustrit kasutatakse laialdaselt pensionifondides nii Eestis kui teistes riikides,“ rääkis Schamardin.

 

„Aja jooksul on ka seadusega pensionifondidele lubatud aktsiate ülempiir tõusnud ning praegused fondide nimed ei kajasta enam pensionifondide ajaga muutunud investeerimisstrateegiat ega riskitaset korrektselt,“ lisas ta.

 

Fondide ühinemine

 

Kuna teise samba fondide SEB Pensionifond 100 ja SEB Energiline Pensionifond portfellid on muutunud sarnaseks, siis need fondid ühendatakse 3. jaanuaril 2024.

 

„SEB Energilise Pensionifondi loomisel oli tegu kõige riskantsema SEB teise samba pensionifondiga, kuna sel ajal kehtinud seadus võimaldas kohustuslikul pensionifondil teha aktsiainvesteeringuid maksimaalselt kuni 75% ulatuses fondi varast. Vanusepõhisest pakkumisloogikast lähtuvalt oleks valdavale osale SEB Energilise Pensionifondi osakuomanikele riskitaseme poolest meie hinnangul sobivam aga hoopis suurema aktsiaosakaaluga kõrge riskitasemega fond (SEB Pensionifond 100), mis uuest aastast hakkab kandma nime SEB pensionifond 18+,“ selgitas Schamardin.

 

Ühinemise kohta saab üksikasjalikumalt lugeda SEB veebilehelt. Kui ühinemise tingimused sobivad, siis ei pea pensionikoguja omalt poolt midagi tegema.

 

SEB pakkumises on alates 2024. aasta algusest teise samba pensionikogujatele viis ning kolmanda samba kogujatele kolm võimalust.

 

Mis on pensionifondide uued nimed?

 

Teise pensionisamba fondid

 

  • SEB Konservatiivne Pensionifond -> SEB pensionifond 65+
  • SEB Optimaalne Pensionifond – > SEB pensionifond 60+
  • SEB Progressiivne Pensionifond -> SEB pensionifond 55+
  • SEB Energiline Pensionifond -> ühineb fondiga SEB Pensionifond 100
  • SEB Pensionifond 100 – > SEB pensionifond 18+
  • SEB Pensionifond Indeks 100 – > SEB pensionifond indeks

 

Kolmanda pensionisamba fondid

 

  • SEB Tasakaalukas Pensionifond – > SEB III samba pensionifond 65+
  • SEB Aktiivne Pensionifond – > SEB III samba pensionifond 18+
  • SEB Kliimatuleviku Pensionifond Indeks – > SEB kliimatuleviku pensionifond indeks

 

SEB pensionifonde valitseb SEB Varahaldus. Enne investeerimisotsuse tegemist palun tutvuge pensionifondi prospekti, põhiteabe ja tingimustega SEB kodulehel. Vajadusel pidage nõu asjatundjaga ja registreerige nõustamisele SEB kodulehel.

 

Vaata ka:

Kivioli uus uhishoone 2023726

Lääne päästekeskuse sündmused 29. veebruar – 1. märts 2024

Raplamaa 29. veebruaril kell 9.06 teavitati häirekeskust, et Kehtna vallas Kärpla külas on prügiauto sõitnud

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop –  Reede, 1. märts 2024

Jäär: Täna on hea päev flirtimiseks ja uute suhete loomiseks. Teie energia on särav ja

error: Sisu on kaitstud!