Monday , 21 June 2021
covid19 triniti scaled

TERVISEAMT: Leevenduste mõju saab näha kahe-kolme nädala pärast
TERVISEAMT: Leevenduste mõju saab näha kahe-kolme nädala pärast

“Nüüd, kus koolid on lahti, hakkavad tulemused selguma alles kahe-kolme nädala pärast,” nentis Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma. “Valdav osa nakatunutest on nakkuse saanud kodus, mis tähendab, et lähikontaktid jäävad kodudesse ja nende nakkusahelad lõppevad seal ära.”

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma märkis kolmapäevasel pressikonverentsil COVID-19 olukorra kohta Eestis, et leevenduste mõju hakkab selguma kahe-kolme nädala pärast.

Härma sõnul on jätkuvalt ligi pooled saanud nakatumise kodus ning praegu ei ole näha, et töökohtadel nakatumised oleksid suurenenud. “42 protsenti nakatunutest said nakkus kodus, 33 protsenti ei tea, kus nad nakkuse said,” märkis ta.

“Nüüd, kus koolid on lahti, hakkavad tulemused selguma alles kahe-kolme nädala pärast,” nentis ta.

Nakatumise langustrend on aeglustunud

Härma sõnul on Eesti nakatumismäär langenud 363-le ning hetkel on näha, et nakatumine stabiliseerub ja langustrend on aeglustunud ning nakatumiskordaja R on 0,9. “Loodame, et praeguses langustrendis liigume veel vähemalt nädala, et saame numbrid nii alla, et stabiliseeruksime 200-300 vahel, mis on n-ö kollane tase,” lisas Härma.

Harjumaa ja Tallinn on Härma sõnul jätkuvalt langustrendis, kuid Lõuna regioonis on tekkinud suuremaid töökohakoldeid. Nakatumiskoldeid on esinenud ka grupiviisilistes trennides ja huvitegevustes, mis toimuvad välisõhus. Peamine küsimus välisõhu treeningute osas pole Härma sõnul mitte treeningud ise, vaid kohtumised, mis peale treeninguid ja huvitegevuse üritusi aset leiavad, kas riietusruumides või trennijärgsetel kogunemistel.
See, et valdav osa nakatumistest toimub kodus ning lähikontaktsete nakkusahelad lõpevad seal ära, annab Härma sõnul lootust, et langustrend kestab veel vähemalt nädala ning mai keskpaigaks suudame nakatumise stabiliseerida tumekollasele tasemele.

Enim tuuakse viirust Egiptusest

Sissetoodud juhtudest on esikohal Egiptus, Soome, Türgi ja Hispaania. “Türgist ja Hispaaniast tuli kõige rohkem reisijaid, kuid nende seas nakatunute arv ei ole nii suur kui Egiptusest,” märkis ta.

Härma sõnul tuvastati eelmisel nädalal kaks uut LAV-i juhtumit ning tuvastati üks India tüve. Terviseamet pöörab suuremat tähelepanu erinevatele uutele tüvedele ja nende leviku tõkestamisele.

Reisides on Härma sõnul nakatumisoht väga reaalne ning järgida tuleb ohutusnõudeid. Reisilt saabudes järgida isolatsiooninõudeid ning teha kindlaks, et olete terve. Perega puhkusele minnes tuleb Härma sõnul aga arvestada, et teistes riikides on tervishoiusüsteem räsitud ning kvaliteetne arstiabi ei pruugi olla võimalik.

Tanel Kiik: lõdvaks veel lasta ei saa

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles, et mida rohkem jõuab vaktsineerida, seda paremini saab vastu minna sügisele.

“Kui meil on 70 protsenti kaitstud, siis meil on kolmanda laine puhul suurem võimalus suuri piiranguid vältida,” selgitas ta.

Minister rõhustas, et see, et lapsed saavad jälle koolis käia ning kaubandus on lahti, ei tähenda, et saaksime kriisi lõppenuks pidada. Nii Eesti enda kui teiste riikide kogemus on näidanud, et lõdvaks lastes läheb nakatumisnäitaja kiiresti üles. “Kõigi leevenduste puhul peaksime jätkuvalt mõtlema ja toimima lähtuvalt põhimõttest, et kõik, mida annab edasi lükata, video või telefoni teel teha, tuleb nii teha,” lisas Kiik.
Jaga

Vaata ka:

Loosaar Venno.IMG 1800 scaled

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata Tallinna ringkonnakohus jättis esmaspäeval muutmata meelelahutaja ja lasteürituste juhi …

ekre

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama Harju maakohus otsustas, et Eesti Konservatiine Rahvaerakond (EKRE) …

elamuste keskus ujula

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse Tallinnas tegutsev veekeskus Elamus esitas halduskohtusse kaebuse valitsuse korralduste …

aike

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest Elektrilevi talituspidevuse juhi Jüri Klaasseni sõnul pole kuumalaine elektrivõrgu …