Tuesday , 30 November 2021
terviseamet

Terviseamet: Haigestumine võib veel pöörduda tõusule ning piirangute leevenemist oodata ei ole

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul on nii nakatumine kui haigestumine koroonaviirusesse Eestis küll tugevalt langenud, aga senine langustrend on hakanud pidurduma.

Härma lisas, et praegu on vara öelda, kas tegu on tavapärase languse stabiliseerumisega või pöördub langus uuesti tõusule. See selgub täpsemalt järgmisel nädalal.

Ehkki haiglaravi vajadus väheneb, peab plaanilise ravi taastamiseks vähenemine jätkuma veel 4–5 nädalat.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik tõi välja, et Eestis on pidurdunud ka esimeste doosidega vaktsineerimine: “See näitab tõenäoliselt ohutaju vähenemist.”

Samas rõhutas Kiik, et iga vaktsineerimata inimene on endiselt nii Eestis kui Euroopas väga kõrges riskis.

“Laiemat piirangute leevenemist kindlasti ei tule,” sõnas Kiik ja täpsustas, et osad piirangud võivad jätkuda veel ka pärast 10. jaanuari. Ta tõi vaid välja, et kellaajaline piirang, mille kohaselt avalikud üritused ja tegevused peavad lõppema kell 23, vaadatakse iga kahe nädala tagant uuesti üle.

Samuti ei plaani valitsus Kiige sõnul kaotada koroonatõendit ja see jääb kehtima pandeemia lõpuni: “Selliste tõendite esitamise vajadus, kontrollimise vajadus ja vaktsineerimise vajadus ei ole kuhugi kadunud – need on tulnud selleks, et jääda.”

Allikas: Err.ee

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g829362110 640

30.11 Ööpäevaga tuvastati 724 uut covid-19 haiget. Suri 2 koroonaviirusega nakatunud inimest

30. novembri hommikuse seisuga on haiglas 296 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 244 vajab haiglaravi raskeloomulise …

Synlab

OLULINE: Synlabi kasum kasvas tänu koroonatestimistele 539 protsenti.

Synlab on olnud koroonatestimises esinumber, kes on võitnud eelmisel aastal korduvalt ka riigihankeid. Ettevõtte kasum …

GettyImages 1288307414

Maailma Arstide Liidu juht: Koroona pandeemiast päästab ainult üldine kohustuslik vaktsineerimine KÕIGILE!

Maailma Arstide Liidu eesistuja Frank Ulrich Montgomery sõnas uuest viirusetüvest rääkides, et järgnevate viirustüvede vältimiseks …

polvahaigla

Maakonnahaiglad Haapsalus, Paides, Jõgeval ja Põlvas võivad tulevikus senisel kujul kaduda.

Rahvastiku vananemine ja koondumine Tallinna ning Tartusse sunnib üle vaatama ka senist haiglavõrku. Nii on …