terviseamet

Terviseamet: Võtame meelelahutuskohad ette, et kontrollida Covid-19 tõendit

Terviseamet: Võtame meelelahutuskohad ette, et kontrollida Covid-19 tõendit

9. augustist on siseruumis üritustel lubatud kuni 50 ning õues kuni 100 osalejat. Kui üritusel või toitlustusasutuses kontrollitakse Covid-tõendit, siis need piirangud ei kehti. Terviseamet ütles Postimehele, et hakkab tegema vajadusel pistelisi kontrolle.
«Pisteliste kontrollide eesmärk pole rikkumiste tuvastamine ja trahvimine, vaid eelkõige ennetus, mis kutsub inimesi üles piirangutest kinni pidama,» selgitas terviseameti meedianõunik Kirsi Pruudel.

Kui aga amet näeb pahatahtlikku ja põhjendamatut lugupidamatust reeglite vastu, siis sekkub ja alustab rikkumismenetlust. «Praegu, kui meil on epideemiline levik, on tulemuslikum tegeleda ennetuse, mitte trahvimisega. Ennetusmeetmed ja piirangud on ikka selleks, et piirata viiruse levikut,» põhjendas Pruudel.

Kuigi paljud inimesed on piirangutest juba väsinud, siis rõhutab terviseamet, et nakkusohu vastu saab kõige tõhusamalt võidelda mõistliku ja tervist säästva käitumisega, lisas Pruudel.

Loe edasi SIIT
Allikas. Postimees

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised