Tuesday , 28 September 2021
laulupidu

ÖÖLAULUPEOLE LUBATAKSE KUNI 10 000 INIMEST Iseisvuse taastamise 30. aastapäeva kontsert toimub 20. augustil. NB! Kui vaktsiini tehtud pole ei saa minna!

ÖÖLAULUPEOLE LUBATAKSE KUNI 10 000 INIMEST Iseisvuse taastamise 30. aastapäeva kontsert toimub 20. augustil. NB! Kui vaktsiini tehtud pole ei saa minna!

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäeva kontsert toimub 20. augustil Tallinna lauluväljakul, kokku lubatakse väljakule kuni 10 tuhat inimest.

Taasiseseisvumise 30. aastapäeva tähistamine algab lipu heiskamisega Toompeal ja kulmineerub kell 19 algava öölaulupeoga „Vaba Eesti!“ Tallinna lauluväljakul ja Tartu raekoja platsis. Suuremad kontserdid toimuvad samal ajal ka Narvas ja Rakveres. 20. augusti päevast teeb tele- ja raadioülekande ERR.
Tallinna lauluväljakule on lubatud kutsuda kuni 10 000 inimest. “Neist osa moodustavad diplomaatiline korpus, riigikogu ja valitsuse liikmed, 20. augusti klubi liikmed, kevadel noorteprojektides osalenud õpilased, nende juhendajad ja saatjad ning Tallinna Õpilasmaleva noored koos rühmajuhtidega. Vabamüüki jõuab kuni 5000 tasuta piletit,” ütles Riigikantselei projektijuht Jaanus Rohumaa.

“Lauluväljakul saab olema kolm väravat – vaktsineeritutele, 48h varem negatiivse testi teinud inimestele ja kolmas värav kohapeal erandkorras kiirtesti tegemiseks. Lauluväljaku kontserdil osalemiseks tuleb lunastada Piletilevis tasuta pilet ning esitada oma vaktsineerimispass või negatiivne test,” lisas kontserti produtsent Danel Pandre.

“Tänavuse öölaulupeo sisse mahub ligi kuuskümmend lugu üle 450 noore ja vanema artisti esituses. Ülekanne on ETVs ja laulusõnad jooksevad mugavalt ekraanil,” märkis ta.

Öölaulupeo kontserdist osa saamiseks ei ole aga vaja minna kodust kaugele. Piisab, kui koguneda terve perekonnaga televiisori ette ja laulda ERRi vahendusel kaasa kõiki neid laule, mida aastate jooksul korduvalt laulnud või vähemasti kuulnud oleme.
“Miks seda teha? Sest me taastasime ka oma iseseisvuse lauldes! Varem pigem kitsas sõprade ringis, siis aga järjest avalikumalt olid kõlanud laulud, mille sõnumiks vabadus ja isamaa. Isegi kui see sõnum ei kõlanud otsesõnu, tundsime me ta alati ära, kasvõi ridade vahelt. Ja laulsime kaasa. Sellesama tunde pealt sündisid Alo Mattiiseni isamaalised laulud ja öölaulupeod. Nii sai võimalikuks ka veretu laulev revolutsioon,” ütles 20. augusti öölaulupeo projektijuht Margus Kasterpalu.

Üheslaulmiseks kogunenud seltskond tuleks kindlasti registreerida aadressil 30aastat.ee.

Jaga

Vaata ka:

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …

122948186 3355877024501460 3072444201309603023 o scaled

39 nädal: Vanglate info, toimus üks enesetapukatse.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kümme teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse varavastases, kolme …

goteborg

Rootsis toimus kortermajas plahvatus, üle kahekümne inimese viidi haiglasse, sadu evakueeriti.

Göteborgis on eluhoones toimunud plahvatuse ja sellest süttinud tulekahju tõttu haiglasse paigutatud üle 20 inimese, …

Leinaseisak

Ekspeditsiooni laevameeskond pidas Estonia katastroofis hukkunute mälestuseks leinaseisaku

SA Mare Liberumi korraldatud ekspeditsiooni laevameeskond kogunes täna hommikul kell 6 laeva välistekile ja pidas Estonia katastroofis hukkunute …