Monday , 18 October 2021
klf5031

Terviseamet selgitab kooliõpilaste isolatsioonikohustust ja täpsustab lähikontaktsete lühisõnumi infot

Terviseameti poole pöördub üha enam inimesi, kes on saanud SMS-i isolatsiooni suunamise teatega, kuigi nad on COVID-19 läbi põdenud või vaktsineeritud. Samuti on hüppeliselt kasvanud lapsevanemate päringud, kelle hoolealusele kehtib kooli või lasteasutuse lihtsustatud karantiin, kuid ka nemad on saanud teate kodusesse isolatsiooni suunamise kohta. Terviseamet kinnitab, et teade saadetakse kõigile lähikontaktsetele, seda isegi juhul, kui sõnumisaajale kehtivad erandid.
Tänasest uuendab Terviseamet Põhja-Eesti piirkonna lähikontaktsetele saadetava lühisõnumi sisu ning toob eraldiseisvalt välja, millistel juhtudel rakenduvad inimesele isolatsiooni osas erisused või vabastus. Kui inimene leiab, et talle isolatsioon ei rakendu, siis tuleks ühendust võtta Terviseametiga. Koolilastele rakenduvast lihtsustatud karantiinikohustusest ei pea Terviseametit eraldiseisvalt teavitama.

Kui lasteaias või koolis tuvastatakse COVID-19 positiivne, tuleb temaga lähikontaktis olnutel arvesse võtta järgmist:

  • Kui õpilane või laps on alla 12aastane, saab ta jätkata üldhariduskoolis ja lasteaias või -hoius käimist ilma täiendava testimiseta.
  • Kui õpilane on 12-18aastane ja COVID-19 haiguse kuue kuu jooksul läbi põdenud või selle vastu vaktsineeritud, siis ta ei pea karantiini jääma ega koroonateste tegema.
  • Kui õpilane on 12-18aastane, kuid COVID-19 vastu vaktsineerimata ja pole haigust läbi põdenud, võib ta jätkata koolis käimist üksnes siis, kui haridusasutuses tehtud kiirtest on negatiivne ning haigustunnused puuduvad. 72 tunni möödudes tuleb teha PCR test ja ka see peab olema negatiivne. Kui tekivad haigustunnused, tuleb jääda koju.
  • Lihtsustatud karantiin kehtib kuni 18aastastele (ja 2021/2022 õppeaastal 19aastaseks saavatele õpilastele) koolis või lasteasutuses nakatunuga lähikontaktis olnud lastele ja noortele.

Väga oluline on mõista, et 10-päevase lihtsustatud karantiiniperioodi erandi alla kuuluvad lapsed tohivad käia üksnes lasteaias või -hoius, üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses. Kinno, kohvikusse, teatrisse ja üritustele minna ei tohi. Samuti ei tohi osaleda huvitegevustes.

„Lihtsustatud karantiinipõhimõte annab võimaluse koolid avatuna hoida. Siinkohal tulebki rõhutada, et lähikontaktsete hulka arvatud koolilaps ei ole isolatsioonist vabastatud, vaid tohib käia üksnes kodu ja kooli vahet. Selle eesmärk on hoida kontaktid minimaalsena, sest kui lubaksime lähikontaktsel lapsel osaleda kõikides koolivälistes tegevustes, ei piirduks omavahelised kokkupuuted ühe klassiga, vaid lisanduks kümneid inimesi kinost, huviringist ja mujalt,“ selgitas Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp.
Lihtsustatud karantiinipõhimõte kehtib vaktsineerimata ja läbipõdemata õpilastele üksnes juhul, kui lähikontakt toimub koolis. Kui täielikult vaktsineerimata õppija lähikontakt leiab aset väljaspool üldharidus- või kutsekooli, peab ta vanusest sõltumata jääma karantiini tavapärases korras. Tavapärases korras tuleb karantiini jääda ka neil õpilastel, kes ei ole nõus ennast koroonaviiruse osas testima.

Positiivse antigeeni kiirtesti või PCR testi korral tuleb võtta ühendust perearstiga ning jääda koju. Sellisel juhul lihtsustatud karantiinikord enam ei kehti. Nakatumisest tuleb lapsel või lapsevanemal esimesel võimalusel koolile teada anda, et kool saaks kaardistada nakatunu lähikontaktid. Terviseamet võtab omakorda ühendust nii haigestunu kui ka kooliga ja annab neile juhised edasiseks käitumiseks.

Allikas. Terviseamet

Jaga

Vaata ka:

bad g54da79b56 640

Kuidas halvast hingeõhust lahti saada?

Kas ärkad hommikuti sageli halvasti lõhnava hingeõhuga, mida sa ei tahaks kellelegi peale hingata? Halva …

meal g0b7d62181 640

‘Tervislikud’ toidud, mida peaksid iga hinna eest vältima

Kui mingisugust toitu peetakse tervislikuks ja kergeks, ei tähenda see automaatselt, et see sinu dieedile …

woman g5f2779b47 640

Unetuse ja kurnatuse levinumad põhjused.

Kas juhtub tihti, et tunnete end väsinuna ja unisena ilma ühegi nähtava põhjuseta ja imestate, …

chair g0cb1b624b 640

Sotsiaalkomisjon toetas hambaravi hüvitist saavate isikute ringi laiendamist

Riigikogu sotsiaalkomisjon saatis esimesele lugemisele eelnõu, mis näeb ette laiendada kõrgendatud piirmääras hambaravi hüvitist saavate …