Sunday , 28 November 2021
DSC01282 scaled

Terviseamet: kalleim vaktsineerimata COVID-19 haige 156 päeva haiglas läks maksma 422 370 eurot

COVID-19 ravi on haigekassale kokku maksma läinud üle 100 miljoni euro, 95 protsenti nendest kulutustest on läinud vaktsineerimata inimeste haiglaravile. 

Eesti Haigekassa analüütika osakond tutvustas teisipäeval äsjavalminud analüüsi, mille põhjal on COVID-19 vastase vaktsineerimise suurim kasu haiglaravi vajaduse ja seeläbi tervishoiutöötajate koormuse vähendamine.

Raviarve diagnooside järgi on 2020. aasta algusest saadik pöördunud arsti poole ägedate haigusjuhtude või tüsistustega 238 003 inimest ja neile on ravi kompenseeritud 56,6 miljoni euro eest.

Haiglaravi on vajanud 11 958 inimest ja nende haiglaravikulu on praeguse seisuga 51,6 miljonit miljonit, ütles haigekassa analüütik Kadri Haller-Kikkatalo teisipäeval toimunud pressikonverentsil.

“Arvestades, et COVID-19 on tänaseks Eesti inimestele maksudest kogutud raviraha kaudu maksma läinud üle 55 miljoni euro, millele lisandub veel 50 miljonit eurot üldiseid kulusid nagu maskid, haiglavoodite valmisolekutasu, on lisaks säästetud tervisele oluline ka pandeemiale kulunud summad, mida saaks teiste haiguste raviks kasutada,” märkis Haller-Kikkatalo.
Haiglaravi keskmine hind on vaktsineerimata patsiendi puhul ligi 1000 eurot kõrgem kui vaktsineeritud patsiendi puhul. Samuti veedavad vaktsineerimata inimesed haiglas kauem aega.

Haller-Kikkatalo toonitas, et enim hoiab raviraha kokku vaktsineerimine. Kokku on vaktsineerimine siiani kokku hoidnud ligi 13 miljoni euro ulatuses ravikulusid. Seda on tema sõnul rohkem, kui 2019. aastal kulus näiteks rinna pahaloomuliste kasvajate raviks ning ligi kaks korda rohkem kui kulus meeleoluhäirete raviks.

Kalleim ravijuhtum on siiani haigekassale maksnud 422 370 eurot ja isik viibis haiglas 156 päeva. Tegu oli vaktsineerimata inimesega.

Haiglaravi vajadus on vaktsineeritute seas neli ja pool korda väiksem ning vaktsineeritutel on kuus korda väiksem võimalus sattuda intensiivravisse. Samuti on vaktsineeritute seas kaks ja pool korda väiksem suremus.
Haller-Kikkatalo tõi lisaks välja, et vaktsineerides 22 inimest hoitakse ära vähemalt üks nakatumine, samuti iga 153 inimese vaktsineerimisega on ära hoidnud vähemalt üks surm.

“Me võime igaüks mõelda, et minust ei sõltu midagi, kuid ainult koos saame ühiskonnana haigestumist pidurdada, vaktsineerimine on oma panuse andmiseks kõige parem lahendus,” võttis ta kokku.

Jaga

Vaata ka:

covid kiirtest

Kiirtestid koolides andsid 2742 positiivset koroonatesti

Nelja nädala jooksul on koolides toimunud kiirtestimistes saadud 2742 positiivset testitulemust. Testimine jätkub, et avastada …

covid scaled

OLULINE: Väga nakkav Omicron viirus on jõudnud mitmele poole Euroopasse

Aafrikast alguse saanud koroona uus ja arvatavalt ohtlik tüvi Omikron on jõudnud ilmselt juba Taani, …

covid 19 gc5734fd40 640

Loe, mida sa peaks teadma uuest ohtlikust koroonaviirusest Omicron B.1.1.529.

Maailma Terviseorganisatsioon lisab tõenäoliselt reedel murettekitavate koroonaviiruse variantide sekka tugevalt muteerunud variandi B.1.1.529. Viroloogide sõnul …

irja lutsar

Irja Lutsar Uus koroonatüvi Omicron jõuab ühel hetkel ka meieni.

Teadusnõukoja juht Irja Lutsar ütles, et uue koroonaviiruse tüve kohta on praegu vähe teada, kuid …