Sunday , 28 November 2021
Tanel Kiik Foto Scanpix Kristjan Teedema

Tanel Kiik: praegune viiruse pilt ei eelda laiaulatuslikke sulgemisi

Kabinetiistungil koroonaviiruse olukorda arutanud valitsus teisipäeval ühtegi uut koroonapiirangut sisse viia ei otsustanud, vahendab BNS.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul on viimased kuus päeva Covid-19 nakatumise numbrid olnud madalamal kui nädal tagasi samal ajal. «Inimeste vastutustundliku käitumise, vaktsineerimise ja piirangute koosmõjul on hakanud viiruse levik taanduma,» lausus Kiik.

Teadusnõukoda ja terviseamet on pannud valitsusele ette muuta vaktsineeritud lähikontaktsete eneseisolatsiooni reegleid, kuid valitsus seda olukorda muutma ei kipu. Minister Kiik selgitas Postimehele, et kõik vaktsineeritud lähikontaktsed, kes on pereringis nakatunud, võiksid koju jääda ning enne tööle naasmist teha kiirtesti.
«Kui me vaatame juriidilist poolt, siis praegu, kus viiruse levik on olemasolevate meetmetega langemas, ei kehtesta me neile piiranguid, kuna nende nakatumise risk on väiksem kui vaktsineerimata inimestel,» selgitas Kiik.

«Mis puudutab aga suurüritusi, siis on mõistlik üle vaadata piirarvud, et ka korraldajatel oleks selge, milliseid üritusi on võimalik lähikuudel korraldada. Praegu on mõistlik vältida suuri rahvakogunemisi,» lisas Kiik.

Kui nakatumine tõuseb taas ja vaktsineerimise huvi hakkab raugema, siis võib valitsus kaaluda muuta olemasolevaid reegleid rangemaks, ütles Kiik. «Kui nakatumislangus püsib, siis on võimalik erinevaid üritusi teha ka jõulukuul ja järgnevatel kuudel. Kindlasti on mõistlik meil siis üle vaadata ka maksimaalsed piirarvud,» selgitas minister.

Kiik leiab, et Kagu-Eestis võiksid omavalitsused, ettevõtjad ja inimesed veelgi ettevaatlikumalt käituda – ära jätta kontakte, võimalusel teha kaugtööd, kaaluda koolide distantsõpet ja ära jätta huvitegevust. «Praegune viiruse pilt ei eelda laiaulatuslikke ühiskondlikke sulgemisi kogu riigis,» lisas Kiik.

Teadusnõukoda ei ole taganenud soovitusest, et meelelahutusasutused tuleks kell 21 sulgeda, kuid valitsus on seni seisukohal, et see sulgemiskellaaeg jääb 23 peale ja Kiige sõnul sel nädalal ajalisi piiranguid muutma ei hakata.
«Ulatuslikke piirangute eelduseks oleks viiruse leviku jätkuv tõus, haiglaravi koormuse kasv. Praegu oleme õhkõrnal jääl, kus näeme nakatumise langust. Jälgime seniste reeglite täitmist, kasutame kõiki võimalusi vaktsineerimise edendamiseks ja vaatame üle suurürituste piirarvud järgmiste kuude jooksul,» selgitas tervise- ja tööminister.

Lisaks kehtivatele koroonapiirangutele on olukorra leevenemises suur roll vaktsineerimisel, toonitas Kiik. «Peamine viiruse leviku tõkestamise viis ja haiglaravi ülekoormuse maandamine on kaitsesüstimine – seda me näeme eriti Euroopa Liidu ja Eesti kaarti vaadates,» ütles Kiik.

Tema sõnul on Euroopa Liidu nendes riikides, kus on kõrge vaktsineeritus, vähem nakatumisi, vähem haiglaravil Covid-19 patsiente ning vähem koroonasurmasid. Seevastu madala vaktsineeritusega riikides on olukord teistsugune. «See võiks panna mõtlema kõiki neid, kes ei ole veel vaktsineerima jõudnud,» ärgitas Kiik.

Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …