Wednesday , 26 January 2022
terviseamet

Terviseamet: Delta tüvi on muutunud Eestis domineerivaks ja haigestumine on taas kasvama hakanud

Terviseamet: Delta tüvi on muutunud Eestis domineerivaks ja haigestumine on taas kasvama hakanud

COVID-haigestumuse intensiivsus on Eestis ECDC riskimaatriksi alusel madal, kuid haigestumine on taas kasvama hakanud ning delta tüvi on muutunud domineerivaks, teatas terviseamet.

Eelmise nädala jooksul lisandus Eestis 227 haigusjuhtu. Võrreldes nädal varasemaga suurenes uute juhtude arv 37,6 protsendi võrra ning kasvas nakatamiskordaja R, mis on üle-eestiliselt 1-1,2 (25. nädalal oli R 0,67).“Üldine haigestumise langus on jaanipäeva, aga ka India tüve suurema levikupotentsiaali tõttu muutunud väikseks kasvuks,” ütles terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.

Härma rääkis, et delta tüvele viitavate proovide osakaal kõikidest positiivsetest tulemustest kasvanud 67 protsendini. “Alates 26. nädalast (ajavahemik 28. juuni kuni 4. juuli – toim.) on delta tüvi Eestis domineeriv,” lisas ta.

Eelmisel nädalal kasvasid nakatumised perekonna ringis, töökohtades ning ka tutvusringkondade kaudu nakatumised. Sissetoodud juhud moodustavad jätkuvalt kolmandiku Eesti nakatunute koguarvust, siin olulisi muutusi ei täheldatud. Peamiselt tuuakse nakkusjuhud sisse Venemaalt, Hispaaniast aga ka mujalt maailmast.

“Piiriületajatel on terviseameti hinnangul suur huvi testida ja veenduda, et nad on nakkusohutud. Samamoodi on inimesed pigem ettevaatlikud delta tüve suhtes, mis annab lootust, et me ei liigu pikemaajalisesse kasvutrendi ja koostöös nakatunutega, saame kasvutrendi kiiresti pidama,” rääkis Härma.

Sümptomaatilised haigusjuhud moodustasid 88,5 protsenti ja ilma sümptomiteta 11,5 protsenti tuvastatud haigestunute üldarvust. “Peamiselt tunneb haigestumise ära ikka kehva enesetunde ja peavalu järgi. Nakatunud on praegu peamiselt nooremad, vaktsineerimata inimesed,” selgitas Härma.Haiglaravi on kokku vajanud 6,9 protsenti haigete üldarvust. 26. nädalal hospitaliseeriti 17 inimest (võrreldes 25. nädalaga vähenes 29,2 protsendi võrra). Praegu on risk haiglate koormuse kiireks kasvuks terviseameti hinnangul madal.

Üle 60-aastastest haigestunutest vajas hospitaliseerimist 10,8 protsenti. “Haiglaravile satuvad peamiselt vanemaealised, vaktsineerimata või ühe doosiga vaktsineeritud inimesed”.

Surmaga on lõppenud 1270 haigusjuhtu ehk 0,97 protsenti COVID-19 juhtudest. 26. nädalal suri üks koroonaviirusega nakatunud inimene, kes oli samuti vaktsineerimata.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

karmen joller

Perearst Karmen Joller: Perearstile iga asja pärast ei pea helistama

Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Karmen Joller kinnitas, et perearstide koormus on tohutult tõusnud. „Inimestel …

covid 19 g829362110 640

26.01. Ööpäevaga tuvastati 5845 uut covid-19 haiget. Suri 5 koroonaviirusega nakatunud inimest

26. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 287 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 193 vajab haiglaravi raskeloomulise …

covid 19 gbff4c208a 640

Soome epidemioloogi Jussi Sane sõnul lõppeb koroonapandeemia siis, kui inimesed lõpetavad sellesse uskumise.

Arvatakse, et Omikron lõpetab pandeemia, aga tegelikkuses on nii, et senikaua, kuni inimesed on hirmul …

covid kiirtest

Teadusnõukoda: Meie ei soovita kiirtestide kasutamist vaktsineerimistõendi kõrvale tagasi tuua

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) ütles, et teadusnõukoda ei soovita valitsusel tuua vaktsineerimistõendi kõrvale …