Friday , 28 January 2022
minuaeg 2

Politsei mõõtis mootorratturi kiiruseks 230 km/h

Politsei mõõtis mootorratturi kiiruseks 230 km/h

Teispäeva hommikul sai Tallinnas Manta maja juures Pärnu maanteel kukkunud mootorrattur viga ja viidi haiglasse. Kuid ühel teisel asjaosalistele teada oleval päeval mõõtis Lääne-Harju politseijaoskonna patrull Tallinn-Pärnu-Ikla teel liikuva mootorratturi kiiruseks 230 km/h. Kohustuslikku peatumismärguannet juht eiras ja jätkas liikumist Pärnu suunas.

Peatumismärguande eiramine on tegevus, millesse suhtutakse väga tõsiselt ja nagu siin lehel ka varasemalt oleme välja toonud, siis asjaolu, et sõiduki registreerimisnumbrit ei nähta või registreerimisnumber puudub, ei tähenda, et juhti “külla” ei kutsutaks.Nädalajagu päevi hiljem on juhi suhtes menetlustoimingud teostatud ja põhjuseid “peitusemängus” tuleb otsida asjaolus, et juhil tuli politseinikke märgates meelde puuduv mootorratta juhtimisõigus.

Kiirusepiirangud ja nõuded juhtimisõiguse olemasolule on kehtestatud põhjusega. Kiirusega 230 km/h liikuva sõidukijuhi reageerimismaa on juba ainuüksi ~64 meetrit ja täielik peatumisteekond pea 300 meetrit. Avalikud teed ei ole koht oma oskuste ja võimete proovilepanemiseks!

Jaga

Vaata ka:

4 1

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad tabasid laupäeval, 22.01 Luhamaa piiripunktis 900 780 maksumärkideta sigaretti „SENATOR“.

22. jaanuaril kell 18.30 peeti Luhamaa piiripunktis kinni Venemaalt saabunud haagisega veoauto. Tollikontrolli käigus avastati …

vanain

Lapselaps ei ole edaspidi kohustatud tasuma vanavanema hoolduse eest

„Eesti riik panustab praegu pikaajalisse hooldusesse kaks korda vähem kui meiega samal arengutasemel olevad riigid. …

lukasenka

Valgevene president Aleksandr Lukašenka ähvardas sõja korral Baltimaid riikluse kaotamisega

Valgevene autokraatne president Aleksandr Lukašenka kuulutas reedel, et sõja puhkemise korral kaotavad Baltimaad omariikluse. “Hoidku …

lumetorm

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tuule, lume ja tuisutormi hoiatuse.

Reede – 28.01 lumi, lörts, tuisk. Tihe sadu ja tuisk piiravad nähtavust. Põhjatuul ulatub mandril …