Tuesday , 30 November 2021
GettyImages 1288307414

Terviseamet: COVID-19 piiranguid ei muudeta! Jõuluhooaja saabudes soovitab terviseamet, minge vaktsineerima.

Eesti jätkab piirangumeetmetega koroona ohjeldamiseks ka siis, kui haigestumise tase on madal ja stabiliseerunud, sest need on andnud soovitud tulemuse, teatas terviseamet. Koole kutsutakse üles jõuluüritusi ära jätma.

Eestis on nakatumine küll tasapisi kahanev, ent Euroopas on maad võtmas neljas koroonalaine, millele prognoositakse taas tõsiseid tagajärgi. Alles kolm-neli nädalat tagasi oli Eesti oma nakatumisnäitajalt Euroopa ja maailma tipus, kuid kasutusele võetud meetmed viisid nakatumissuuna kiiresti allapoole, täpsemalt 2,5 korda väiksemaks, viitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Nüüdseks on Eesti EL-i riikidest nakatumiselt 15. ning teiste riikide kasvava nakatumistendentsi juures on meie positsioon ilmselt veelgi paranemas.

Selleks, et olukord taas hullemaks ei läheks ja Eesti sujuvalt neljandasse lainesse ei kukuks, plaanib Eesti jätkata meetmetega, mis viimastel nädalatel edu on toonud, nagu piirarvud avalikele üritustele, maskikandmise nõue, hajutatuse tagamine, soovituslik kaugtöö rakendamine, kiirtestid koolides ning jätkuvalt vaktsineerituse taseme tõstmine. Otsus põhineb haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa keskuse (ECDC) soovitusel, lisas terviseamet.

Kiik toonitas, et ehkki nakatumisolukord on järsult paranenud, võib see sama ootamatult ka tõusule pöörata, kui ohutusmeetmeid ei järgita. Kui Eesti soovib neljandast lainest pääseda, tuleb jätkuvalt kollektiivselt madalat profiili hoida.

Terviseameti peadirektori kt Mari-Anne Härma ütles, et järelevalve tõhustamine on aidanud kahandada teadmata nakatumiste osakaalu.

“Juhuslik nakatumine on vähenenud. Hajutatus, maskid, tõendite kontroll töötab,” ütles ta.
Jõuluhooaja saabudes soovitab terviseamet ära jätta peod ning käia ära vaktsineerimas või teha tõhustusdoos, kel see aeg käes.

“Koolides tuleb jätkuvalt tagada hajutatust, lükata edasi jõululaadad, -kontserdid, -aktused jm,” ütles Härma.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g829362110 640

30.11 Ööpäevaga tuvastati 724 uut covid-19 haiget. Suri 2 koroonaviirusega nakatunud inimest

30. novembri hommikuse seisuga on haiglas 296 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 244 vajab haiglaravi raskeloomulise …

Synlab

OLULINE: Synlabi kasum kasvas tänu koroonatestimistele 539 protsenti.

Synlab on olnud koroonatestimises esinumber, kes on võitnud eelmisel aastal korduvalt ka riigihankeid. Ettevõtte kasum …

GettyImages 1288307414

Maailma Arstide Liidu juht: Koroona pandeemiast päästab ainult üldine kohustuslik vaktsineerimine KÕIGILE!

Maailma Arstide Liidu eesistuja Frank Ulrich Montgomery sõnas uuest viirusetüvest rääkides, et järgnevate viirustüvede vältimiseks …

polvahaigla

Maakonnahaiglad Haapsalus, Paides, Jõgeval ja Põlvas võivad tulevikus senisel kujul kaduda.

Rahvastiku vananemine ja koondumine Tallinna ning Tartusse sunnib üle vaatama ka senist haiglavõrku. Nii on …