Uudised

Teisipäeval, 10. mail kell 15.00 algab kandideerimine suvistesse õpilasmaleva rühmadesse

Teisipäeval, 10. mail kell 15 avatakse Tallinna koolinoortele kandideerimine Sihtasutuse Õpilasmalev 2022. aasta rühmadesse. Tänavu suvel on töökatele 13–19 aastastele noortele valikus ligikaudu 60 malevarühma.

„Õpilasmalev on läbi aegade olnud ülipopulaarne, sest lisaks huvitavalt sisustatud ajale, uutele sõpradele ja toredatele mälestustele saavad noored endale ka taskuraha teenida. Pakutavad kohad täituvad alati väga kiiresti ja on hea meel näha, et võrreldes eelmise aastaga on rühmasid mõnevõrra rohkem,“ ütles Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Eraettevõtete kõrval annavad malevarühmadele sellel suvel tööd mitmed Tallinna linnaasutused, näiteks loomaed, botaanikaaed, lasteaiad, Lauluväljak, samuti ka linnaosavalitsused. Soovin, et nii noored kui ka tööandjad saaksid malevasuvest üksnes häid kogemusi ja innustust koostööks ka järgmistel aastatel.“

Sihtasutuse Õpilasmalev juhataja Ott Väli selgitas, et malevarühmad on jaotatud linnasisesteks ja linnavälisteks, millest esimesed töötavad Tallinnas ja teised üle kogu Eesti. „Lisaks linnaasutustele on tööandjaiks ca 40 eraettevõtet ning taaskord on Kaitseministeeriumi toel toimumas ka spetsiaalselt malevaformaadile kohandatud „Riigikaitse ÕM“, kus noored saavad teadmisi Eesti riigikaitse, looduses hakkama saamise, meeskonnatöö jms kohta,“ selgitas Väli.

Kuna kandideerimisel on oluline registreerimise kiirus, soovitab ta noortel ennast selleks ette valmistada. „Tutvuda võiks nii rühmade kui ka registreerimise meelespeaga, otsida valmis sobiv rühm ja võimalikud varuvariandid,” lausus Väli. “Osa rühmade puhul tuleb valmis olla ka täiendavaks kandideerimisvooruks.“

Eraettevõtete kõrval annavad õpilastele sel suvel tööd mitmed Tallinna linnaasutused, näiteks loomaed, botaanikaaed, Lauluväljak.

Tallinna Botaanikaaed võtab malevlased teist aastat. Mulluse rühmaga jäädi väga rahule. Ega tänavustelt noorteltki vähemat oodata ja tegevusi leidub botaanikaaias küllaga.

“Kõik, kellel on aed, teavad, et aias töö ei lõpe iial alates taimedega töödest, lõpetades igasuguste teede, pinkide selliste hooldustega, nii et kõik sellised aeda puudutavad tööd,” luges Tallinna Botaanikaaia avamaakollektsioonide osakonnajuhataja Anne Jaakson üles, “Juuni lõpp on just selline aeg, kus pojengide kollektsioon vajab hästi palju väikeseid abikäsi just nende äraõitsenud õite korjamiseks. Ka paljud teised peenrad ootavad just sellist, siis juba õitsemine käib ja sellist õite korjamist.”

Kui juhtub, et kohe soovitud rühma ei pääsenud, siis jääb noor niiöelda ooterühma. Kohtade vabanemisel võetakse kandidaadiga ühendust.

Malevarühmade nimekirja koos üksikasjadega leiab Sihtasutuse Õpilasmalev veebilehelt. Kandideerimiseks tuleb veebilehel malev.ee täita registreerimisankeet.

Kõikide registreerunute andmed salvestuvad Sihtasutuse Õpilasmalev andmebaasis. Kui juhtub, et kohe soovitud rühma ei pääsenud, siis kohtade vabanemisel võetakse kandidaadiga ühendust.

Sihtasutuse Õpilasmalev tegevuse peamised toetajad on Tallinna Haridusamet ning Haridus- ja Noorteamet. Programmi „Riigikaitse ÕM 2022“ toetab Kaitseministeerium.

Jaga
Back to top button