Uudised

Indrek Tarand kaebas Martin Helme ja Jaak Madisoni kohtusse

Indrek Tarand on kaevanud riigikogu liikme Martin Helme ja eurosaadik Jaak Madisoni kohtusse – seda seoses 2018. aastal EKRE korraldatud meeleavaldusega rändeleppe vastu, kus nad avaldasid tema kohta ebaõigeid fakte ja väärtushinnanguid.

Sama juhtum on olnud arutusel Harju maakohtuski. Tarand tõi enda hagis välja, et EKRE on avaldanud nii avalikul koosolekul kui ka pärast seda sõnas ja teos ning spetsiaalselt selleks loodud meemides tema kohta kohatuid väärtushinnanguid: Tarandi puhul on vägivald lubatav ja õigustatud. Ta soovis, et EKRE avaldaks oma veebiportaalis Uued Uudised teate ning saadaks Eesti meediakanalitele pressiteate, milles märgitaks, et nad avaldasid selle kohta valeandmeid, et ta oli 2018. aasta 26. novembril avalikul koosolekul joobes, tungis korraldajatele kallale, laamendas, pani toime varguse ja takistas teise erakonna sõnavabadust.

Harju maakohus otsustas, et Tarandi kohta avaldatud väited on valed ja need tuleb ümber lükata. EKRE vaidlustas otsuse osaliselt – seda Tallinna ringkonnakohtus. Ekrelased ei vaielnud enam apellatsioonkaebuses selle üle, kas Tarandi kohta avaldatud väited on õiged või valed, vaid kinnitasid, et neid pole esitanud EKRE. Käimas on ka teine kohtuasi, mille puhul on Tarand esitanud hagi Helme ja Madisoni vastu. Seda põhjusel, et nad on avaldanud tema kohta ebaõigeid fakte ja väärtushinnanguid – seda nii 26. novembril 2018 avalikul koosolekul ning seejärel meedias ja sotsiaalmeedias.

Loe edasi SIIT
Allikas Õhtuleht

Jaga
Back to top button