Teisipäev , 5 detsember 2023
Erakorralised uudised
Ukraina

Teave Ukrainas viibivate Eesti inimeste kohta

Välisministeeriumile teadaolevalt on Ukrainast lahkunud ning Eesti poole teel või juba Eestis kokku üle 150 Eesti kodaniku, kes on oma viibimise Ukrainas registreerinud ja meiega ühendust võtnud. Meile teada andnud kodanikest on praegu veel Ukrainas 46. Neist 28 on teatanud, et ei kiirusta riigist lahkumisega, jälgivad olukorda ja ootavad sobivat hetke lahkumiseks, 18 inimest soovib riigist lahkuda esimesel võimalusel.

Välisministeerium teavitab oma Ukrainas viibimise välisministeeriumis registreerinud inimesi operatiivselt erinevatest lahkumisvõimalustest tekstisõnumi, e-posti ja telefoni teel. Palume, et kõik Eesti kodanikud, kes on Ukrainas ja soovivad lahkuda, annaksid võimaluse korral sellest välisministeeriumile teada ning jälgiksid pidevalt oma e-kirju ja telefone. Olukord on ebakindel ning lahkumisvõimalused tekivad ja muutuvad väga kiirelt, mistõttu ei ole võimalik infot pikalt ette anda.

Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel palume riigist lahkuda esimesel võimalusel ja tagasi pöörduda Eestisse. Venemaa sõjalise tegevuse tõttu soovitame Ukrainasse reisimist täielikult vältida. Kui olete sõjaolukorras sellegipoolest otsustanud Ukrainasse sõita, siis pidage silmas, et välisministeeriumi abistamisvõimalused on piiratud.

Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel palume kindlasti oma viibimine registreerida välisministeeriumi kodulehel või saata e-kiri aadressil konsul@mfa.ee. Palume mitte jääda ootama evakuatsiooni, vaid leida iseseisvalt võimalusi riigist lahkumiseks. Õhuruum on suletud ja kasutada tuleb maismaatransporti suunaga lääne poole. Piiriületuseks soovitame kasutada Euroopa Liidu liikmesriike. Vajadusel võib ühendust võtta ööpäevaringse hädaabitelefoniga +372 5301 9999.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Neitsi (23. august – 22. september) Täna on sinu jaoks hea päev, et keskenduda oma

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Kalade tähemärk on sel päeval erilise õnne all, mis kestab terve nädala. Neptuuni retrograadi lõppemine

error: Sisu on kaitstud!