Laupäev , 2 märts 2024
pilt on illustreeriv
pilt on illustreeriv

TASE KUUBIS: Politsei külmaga abivajajani ei pruugi jõuda, kuna nende elektiautod ei vea välja

Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) autopargis on elektriautod tõestanud end kui usaldusväärsed töövahendid, kuid talve saabumisega on täiselektriliste autode kasutamisel tekkinud oluline murekoht: külmade ilmade korral on sõiduulatus oluliselt vähenenud, ulatudes sadade kilomeetriteni. Lisaks on täiselektriliste autode hinnad nii kõrged, et lähitulevikus nende juurdehankimist ei plaanita.

PPA autoparki lisandus esimene elektriauto 2022. aasta sügisel ning tänaseks on kasutusel mitmeid erinevaid täiselektrilisi automudeleid. “PPA-l on elektriautodena kasutusel patrullis VW ID.4 GTX ja kulleritel Peugeot E-Expert ning mõlema sõidukiga ollakse väga rahul,” selgitab PPA maismaasõidukite grupijuht Tago Trei.

Trei märgib, et talvistes tingimustes on siiski tekkinud mõningaid probleeme elektriautode kasutamisel: “Talvel on meie kahe elektriauto puhul probleemiks olnud sõiduulatuse ja laadimiskiiruse vähenemine. Kõige külmemate ilmadega langes sõiduulatus umbes 200 km võrra ID.4 ja umbes 100 km võrra E-Expertiga.”

Probleemidest hoolimata kasutatakse sõidukeid igapäevaselt, kuid patrulli planeerimisel tuleb arvestada sõiduulatusega ning kulleritöös tuleb teha rohkem laadimispeatuseid. “Võrreldes sisepõlemismootoriga sõidukitega, mis talviste olude korral sageli seiskuvad, lähevad elektriautod igapäevaselt ja igasugustes ilmastikutingimustes käima,” märgib Trei.

Kokkuvõttes on PPA rahul elektriautode töökindluse, talvekõlbulikkuse ja kasutusmugavusega. “Need on töökindlad ja mugavad sõiduvahendid ning täidavad meie tööülesandeid suurepäraselt,” kinnitab Trei.

Kuigi sõiduulatuse ja laadimiskiirusega seotud probleemid on väljakutseks, leiab Trei, et elektriautod sobivad hästi teatud tööaladele, kus need nii kriitilist rolli ei mängi.

PPA hetkel ei kavatse elektriautode juurde hankida, kuna nende hinnad on endiselt väga kõrged võrreldes sisepõlemismootoriga autodega ning lisaks nõuavad nad ka laadimistaristut, mille paigaldamine on kulukas investeering.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

KOHUTAV: Tallinnas levib šokeeriv loomade julmuse juhtum: oravaid ja jäneseid naelutatakse puudele ja pinkidele

Tallinna Mustamäe linnaosas, eriti Kännu Kuke piirkonnas, on hiljuti avastatud šokeerivad juhtumid, kus väikeloomade surnukehi

kevad

ILM: Pühapäev 02.03 – Sajuta ilm, sooja kuni +8 °C.

Öösel: Vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Sisemaal tekib üksikutes kohtades udu. Puhub kagutuul 3-9, rannikul puhanguti

error: Sisu on kaitstud!