Uudised

Tartus kehtestatakse alates 29. jaanuarist Emajõe jääle mineku keeld

Tartus on elanikud liiga julged kasutamaks Emajõe ületamiseks jääradu või tikkudes jõejääle lõbutsema. Samas on vahelduvate soojakraadide ja vihma ning lörtsi tõttu jääolud, seda eriti vooluveekogudel, muutunud ohtlikuks. Märja lume kiht hoiab sooja ning takistab omakorda ka väikeste miinuskraadidega jäätumist.

Sellega seoses keelatakse alates homsest Päästeameti Lõuna päästekeskuse juhi käskkirjaga Tartus Emajõe jääle minek. Keelu kiitsid heaks Tartu linnavalitsus ja Lõuna politseiprefektuur. Pääste ja politsei patrullid kontrollivad keelu täitmist igapäevaselt. Populaarsemate ülekäigukohtade juurde paigaldavad päästjad keeldu meelde tuletavad plakatid.

„Keeld lõpetatakse siis, kui mõõtmise tulemused ja ohuhinnangud selleks aluse annavad, kuid liiga kergekäeliselt ei saa seda teha,“ ütles Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu. „Tõsiselt peaks igaüht mõtlema panema eelmise aasta juhtum, kus 17. veebruaril kukkus Sõpruse silla juures läbi jõejää meie hoiatusplakatist mööda läinud mees ja pääses uppumisest väga napilt.“ Arvi Uustalu lisas, et juhtum jäi lähedal asuva sadamahoone videokaamera ette.

Jaga
Back to top button