Kolmapäev , 28 veebruar 2024
Erakorralised uudised
Tartu Ulikooli peahoone foto Andres Tennus scaled

Tartu Ülikool ootab kõiki huvilisi lahtiste uste päevale

29. veebruaril toimub ülikooli raamatukogus ja üle terve Tartu linna lahtiste uste päev, kuhu oodatakse kõiki, kes tunnevad huvi Tartu Ülikoolis õppimise vastu.

Lahtise uste päev algab Tartu Ülikooli raamatukogus infomessiga, kus saab tutvuda õppekavade ja ülikoolieluga. Hommikul toimub raamatukogus konverents, kus vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma tutvustab kandideerimisprotsessi ning üliõpilased annavad nõu, kuidas teha teadlik erialavalik ja mida pidada silmas sisseastumiskatseteks valmistumisel. Lisaks räägivad vilistlased, kuidas õppimise ajal raskustega toime tulla. Konverentsil osalejaid tervitab rektor professor Toomas Asser, päeva juhib materjaliteaduse ja tehnoloogia üliõpilane Annabel Raudsepp.

Päeva teises pooles toimuvad õppehoonetes õppekavade infotunnid ja töötoad, kus on võimalik katsetada erialade sobivust ning avastada enda jaoks uusi õppimissuundi. Töötubade kohta lugeda ja nendesse registreeruda saab Fienta lehel. Päeva jooksul oodatakse huvilisi tutvuma ühiselamutega ja külastama peahoonet. Lahtiste uste päeval osalejad pääsevad sel päeval tasuta ka ülikooli muuseumidesse.

Messil osalejatele annavad ülikooli raamatukogus teadliku erialavaliku toetamiseks personaalset nõu Tartu Ülikooli nõustamiskeskuse karjäärinõustajad. Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Renar Kihho sõnul on lahtiste uste päev kõige õigem aeg huvipakkuva valdkonna ja õpikeskkonnaga tutvumiseks ning erialavalikus kindluse saamiseks. „See on õige päev, kus igat võimalust küsimiseks ja uudistamiseks ära kasutada, et teha kindel valik õpinguteks Tartu Ülikoolis!“ lisas Kihho.

Tutvu lahtiste uste päeva kavaga ja registreeru veebilehel ut.ee/lahtised-uksed. Jälgi üritust ka Facebookis.

Lahtiste uste päeva toimumist toetab Swedbank, kelle abiga jõuavad noored Tartusse ja tagasi koju tasuta bussiga. Lisateavet bussidele registreerumise kohta leiab õige pea ülikooli veebilehelt.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Kaart – Surm. See päev toob endaga kaasa suuri

horoskoop

Horoskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Tänane päev toob esile sinu loova poole. Sinu ideed

error: Sisu on kaitstud!