Friday , 28 January 2022
Tanel Kiik Foto Scanpix Kristjan Teedema

Tanel Kiik: olukord on ärev ja mittevaktsineeritutel pole mõtet loota, et läheb õnneks

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma märkis kolmapäevasel pressikonverentsil COVID-19 hetkeolukorra kohta, et Eestis ei ole olukord hetkel tõsine.

“Eesti COVID-19 olukord ei ole raske, kuigi rahvusvaheliselt vaadates oleme punases. Liiga optimistlik ei tasu omikroni suhtes olla, kuid natuke siiski,” leidis ta.

“Kui vaatame kahenädalast trendi, siis haiglaravi vajavate inimeste hulk on stabiilne,” märkis Härma.

Tema sõnul on kõrge nakatumiste juurdekasv ootuspärane omikrontüve ning pühade tõttu. “Kõige rohkem nakatuvad inimesed pereringis. Näeme ka seda, et teadmata nakatunute osakaal püsib jätkuvalt alla 15 protsendi. See näitab, et kehtivad meetmed töötavad,” ütles Härma.

Tema sõnul on kindlasti järgmisel ja ülejärgmisel nädalal näha nakatumiste tõusu ja seda jaanuari lõpuni välja. “Paljud tulevad tagasi reisidelt, mis toob kaasa kõrgema nakatumise. Ka vaktsineeritud inimeste nakatumine on kasvutrendis, kuid on näha, et tõhustusdoos toimib,” selgitas Härma.
Härma lisas, et Euroopa riikides võetakse praegu uue tüve pärast vastu uusi otsuseid, kuid mis saab Eestis, pole veel selge.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik leidis, et olukord on siiski ärev, sest kiire nakatumiste kasv ja omikron toob kaasa teadmatust.

“Nakatumiste kasvukiirus ületab praegu kõiki varasemaid laineid. Tõhustusdoos on hetkel parim kaitse viiruse vastu. Mittevaktsineeritutel pole mõtet loota, et läheb õnneks. Ei pruugi minna,” nentis ta.

Jaga

Vaata ka:

4 1

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad tabasid laupäeval, 22.01 Luhamaa piiripunktis 900 780 maksumärkideta sigaretti „SENATOR“.

22. jaanuaril kell 18.30 peeti Luhamaa piiripunktis kinni Venemaalt saabunud haagisega veoauto. Tollikontrolli käigus avastati …

vanain

Lapselaps ei ole edaspidi kohustatud tasuma vanavanema hoolduse eest

„Eesti riik panustab praegu pikaajalisse hooldusesse kaks korda vähem kui meiega samal arengutasemel olevad riigid. …

lukasenka

Valgevene president Aleksandr Lukašenka ähvardas sõja korral Baltimaid riikluse kaotamisega

Valgevene autokraatne president Aleksandr Lukašenka kuulutas reedel, et sõja puhkemise korral kaotavad Baltimaad omariikluse. “Hoidku …

lumetorm

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tuule, lume ja tuisutormi hoiatuse.

Reede – 28.01 lumi, lörts, tuisk. Tihe sadu ja tuisk piiravad nähtavust. Põhjatuul ulatub mandril …