Uudised

Tallinnas sureb nii palju inimeis, et linn suurendab kalmistute pindala

Olukorras kus meie iive on jätkuvalt negatiivne ning sündide arv väheneb, tõusis surmade arv  eelmisel aastal hüppeliselt.  See kurb statistika väljendub ka Tallinna kalmistute töös.  Sellel aastal tuleb linnal  kasutusele võtta vähemalt hektari jagu  uusi matmisalasid. 

Kui 2019. aastal laiendati Tallinna kalmistutel matmisalasid, eeldati, et nendest jätkub päris pikaks ajaks. Nüüd aga tuleb tunnistada, et kalmistute uued matmiskvartalid on aastaga täitunud arvatust oluliselt kiiremini ja kasutuselt tuleb võtta üha uusi alasid.

Tallinna kalmistuid haldava Kadrioru pargi juhataja Ain Järve ütles, et varem ette valmistatud kvartalid hakkavad täis saama. “See ei ole ju kellelegi ka arusaamatu, sest me ju eelmine aasta matsime üle viie tuhande inimese,” lausus ta.
5000 matust aastas on rekord võrreldes eelnevate aastatega, mil keskmiselt on olnud neli tuhat matust.

Pärnamäe kalmistu kontori juht Lii Tasa sõnul on nende töökoormus oluliselt kasvanud. “Võrreldes üle-eelmise aastaga on ikkagi matuseid palju rohkem,” lausus ta. “Praegu talvel on siin kirstumatuseid rohkem, aga kevadel tulevad urnid, mida lihtsalt hoitakse koroona hirmus, kuna inimesed ei taha kokku saada. Ja kevadel on ilusam ka matta.”

Pandeemia ajal tuleb aastas ette valmistatakse ligi hektari suuruses uusi matmisalasid, põhiliselt Liiva ja Pärnamäe kalmistuil.

Ain Järve sõnul ei saa küll täpselt öelda, mida toob alanud aasta.”Aga praegu vähemalt tundub küll, et see ei hakka erinema eelmisest aastast,” lausus ta.

Jaga
Back to top button