Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Screenshot 2021 10 31 at 16.08.31

Tallinna kunstigümnaasiumi direktor jättis testid tellimata

«Arvan, et meil on kõige suurema nakatusmisnäitajaga õpilaste grupp koolist ära. Ma ei näe põhjust testida, eriti kui testid alles jõuavad koolidesse,» selgitas Tallinna kunstigümnaasiumi direktor Mari-Liis Sults, kes ei pea enda sõnul vajalikuks õpilaste testimist ja jättis seetõttu ka testid tellimata.

Mari-Liis Sults ütles, et kuna Tallinn võttis vastu otsuse, et 4.-8. klasside õpilased on distantsõppel, siis otsustas ta, et nende kool lapsi testima ei hakka, vahendab BNS.

Probleemiks on koolidirektori sõnul ka see, et täpselt ei tea kuhu kasutatud testid panna. «Küsimusi on liiga palju ja ma ei näe vajadust, vähemalt esimesel nädalal õpilasi testima hakata. Õpetajaid me testime, sest Tallinna linn nõuab seda,» lisas Sults.

Küsimusele, kas testid on juba kooli jõudnud, vastas Mari-Liis Sults, et ei hakanudki neid tellima. «Las see raha jääb riigile,» lausus ta.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütles Postimehele, et kuuleb testidest keeldumisest esimest korda. «Ma olen üllatunud,» sõnas minister.

Ta selgitas, et kuna testimise kohustust pole paika pangud valitsuse korraldusega, siis on see pigem võimalus koolidele, hoida koolikeskkonda turvalisena.

Minister rääkis, et kui mõnes koolis on saadetud 4.-8. klassid distantsõppele, siis 1.-3. klasside õpilased on koolis ja neid ei ole võimalik ka vaktsineerida. Nakatumine on aga üsna kõrge ka selles vanuserühmas. «Testimisega saama kaitsta kõiki õpilasi,» lausus Kersna.

Allikas Pealinn.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!