Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
hands g6fc44e4c0 640

November toob endaga laste õiguste kuu

Lastekaitse liit tähistab novembrit kui lapse õiguste kuud – juba kümnendat korda aset leidva sündmuse puhul korraldatakse konverents, avaldatakse videokalender, ilmutatakse värske ajalehenumber ning palju muud põnevat.

Lapse õiguste kuu suursündmus on 18. novembril toimuv lastekaitse liidu ja MTÜ Oma Pere asendushooldusteemaline konverents, millega tähistatakse ühtlasi ÜRO lapse õiguste konventsiooni 30. aastapäeva Eestis, vahendab BNS.

Ühtlasi juhitakse tähelepanu artiklitele 3 ja 12, mis sätestavad, et lapsi puudutavate otsuste puhul tuleb esikohale seada lapse parimad huvid, aga ka seda, et lapsel on õigus vabalt väljendada oma vaateid kõigis teda puudutavates küsimustes.

ÜRO lapse õiguste konventsiooni 30. aastapäeva puhul Eestis avaldame ka videokalendri, kus mikrofoni haaravad lapse õiguste saadikud ehk noored, kes tutvustavad lastele arusaadavas keeles nende õigusi ja kohustusi.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!