Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
cat g9c7c418a2 640

Lõpeb loomasõbraliku ja -vaenuliku teo hääletus

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub pühapäevani valima käesoleva aasta kõige loomasõbralikumat ja -vaenulikumat tegu. ELS valib igal aastal loomakaitsepäeva raames ühe loomasõbraliku ja -vaenuliku teo.

Novembris kuulutatakse hääletuse tulemuste põhjal välja kaks kõige enam hääli saanud tegu, vahendab BNS.

ELS-i liikmed valisid mõlemast kategooriast kuue sõbralikuma ja vaenulikma teo seast kolm. Loomasõbralikuma teo kandidaadid on karusloomafarmide keelustamine, Briti sõdurid aitasid Tapal tabada ilutulestiku tõttu põgenenud nälginud koera ning koolilapsed päästsid Rohuküla sadamast kassipojad.

Avalikust hääletusest jäi välja Ida päästekeskus tõi Rakveres truubist välja pardipere, loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad päästeaktsioon puurikanade farmis ja Tartumaa koolipoisid päästsid kuldnoka elu. “Valides hääletuseks kandidaate, jäi positiivselt silma noorte hoolivus loomadest. Kui eelmine aasta pälvisid loomavaenuliku teo koolilapsed, siis see aasta on olukord vastupidine. Leidsime meediast mitmeid lugusid, kus lapsed kas annetasid, aitasid või märkasid hädas olevat looma. See on väga positiivne märk, sest hoolivus loomade vastu algab juba noorest east,” rõõmustas ELS-i turundus- ja kommunikatsioonijuht Agnes Blank.

Loomavaenulikuma tegudeks valiti, et koerale pandi nöör kiviga kaela ümber ning visati jõkke, Nõo valla koerte pidev hulkuma laskmine, mis päädis sellega, et üks koer tapeti ammuga ning see, et pereisa peksis kassipoja jalaga surnuks.

Avalikust hääletusest jäi välja Lääne-Virumaa kutsikavabrik, pesitsusrahu rikkumine raietöödega võttis mitmete loomade elud,  vaklade poolt söödud hüljatud lammas. “Seekord jõudsid kolme vaenuliku teo sekka juhtumid, mis näitavad liigagi ilmekalt inimese hoolimatust ja julmust. Kuid kahjuks ei saa öelda, et välja jäänud teod oleksid olnud leebemad. Kutsikavabriku juhtumi ja pesitsusrahu rikkumise kannatajateks olid mitmed isegi mitmekümned loomad. Peame ka see aasta kurbusega tõdema, et vaenuliku teo kandidaate oli äärmiselt lihtne leida,” kommenteeris ELS-i juhatuse liige Geit Karurahu.

Allikas Pealinn.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!