Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Abilinnapea kandidaadid

Tallinna abilinnapea kandidaadid on Tiit Terik ja Andrei Kante

Linnapea Mihhail Kõlvart esitab Tallinna Linnavolikogule kinnitamiseks abilinnapea kandidaadid Tiit Teriku ja Andrei Kante. Tiit Terik hakkab linnavalitsuse liikmena vastutama linnavara, munitsipaalpolitsei, kriisideks valmisoleku ja spordivaldkonna juhtimise eest. Andrei Kante hakkab juhtima haridusvaldkonda.

„Uute abilinnapeade valikul oli määrav kandidaatide pädevus ja professionaalne taust. Nii Tiit Teriku kui ka Andrei Kante haridus ja varasem töökogemus toetavad linnajuhtimise väljakutsetega hakkama saamist. Mõlema abilinnapea valdkondades ootavad ees keerulised ülesanded: linnavara ja linnamajanduse valdkonnas on vaja edasi liikuda suurte projektidega nagu Linnahall ja Tallinna Haigla ning valmis tuleb saada Tallinna Linnateatri hoone. Hariduse osas ootab ees koolivõrgu arendamine, valitsuse käivitatud haridusreformi elluviimine ja järjest kasvavad väljakutsed hariduslike erivajadustega lastega,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Tiit Terik omandas 2015. aastal Tallinna Ülikoolis riigiteaduste magistrikraadi ja varasemalt kõrghariduse Tallinna Pedagoogilise Seminari noorsootöö ja sotsiaaltöö alal. Alates 2022. aasta augustist on Tiit Terik olnud Tallinna Linnavolikogu aseesimees, aastatel 2021-2022 kultuuriminister ning 2019-2021 Tallinna Linnavolikogu esimees, juhtides samal ajal ka Eesti Linnade ja Valdade Liitu. Aastatel 2016-2019 kuulus Terik Riigikogu XIII koosseisu ning 2007-2016 juhtis ta Nõmme ja Pirita linnaosavalitsust. Tiit Terik on Eesti Keskerakonna liige ja kuulub Kaitseliidu Harju Malevasse.

2015. aastal omandas Andrei Kante Tallinna Ülikoolis magistrikraadi hariduse juhtimises. Ta on lõpetanud 2008. aastal Tallinna Ülikooli keemia kõrvalainega bioloogia erialal ning omandanud samas magistrikraadi merebioloog-keskkonnaspetsialistina. 2021. aastal valiti Andrei Kante Tallinna Linnavolikokku. Alates 2017. aastast on Kante olnud Lasnamäe Gümnaasiumi direktor ja alates 2019. aastast on ta juhtinud ka Lasnamäe Vene Gümnaasiumi. Aastatel 2006-2019 on ta olnud Tallinna Humanitaargümnaasiumis bioloogia- ja keemiaõpetaja ning arendusjuht ja 2007-2010 Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi laborant-tehnik.

Transpordivaldkonna juhtimise eest hakkab linnavalitsuses edaspidi vastutama abilinnapea Vladimir Svet, kes juhib ka linna keskkonna- ja kommunaalvaldkonda.

Linnapea Mihhail Kõlvart esitab abilinnapea kandidaadid kinnitamiseks 20. aprillil toimuva Tallinna Linnavolikogu istungi päevakorda.

Allikas. Tallinn.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!