Neljapäev , 8 juuni 2023
Erakorralised uudised

TÄIENDATUD: Tartus eaka autojuhi tõttu liiklusõnnetusse sattunud väikelaps suri haiglas

Täiendus 20 mai 2023

Väikelapse surmaga lõppenud õnnetuses osalenud autojuht tohib vabalt edasi sõita

Tartus Aruküla teel Salvesti tehase lähedal juhtus 3. mail raske liiklusõnnetus, kus said viga 26-aastane naine ja vähem kui aastane laps. 8-kuune laps suri saadud vigastustesse haiglas ning emagi sai kokkupõrkes kõvasti kannatada, ent Volvot juhtinud eakas mees pääses vigastusteta. Õnnetuse täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluses, kuid seni võib autojuht liikluses igasuguste piiranguteta osaleda.

Tartu jaoskonna menetlusjuht Timo Reinthal rääkis viis päeva pärast õnnetust, et autot juhtinud 83-aastasel mehel pole kehtivaid väärteo- ega kriminaalkaristusi, ent politsei on alustanud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi 423 järgi, mis käsitleb liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist ettevaatamatusest, kui sellega on põhjustatud raske tervisekahjustus või surm.

Prokuratuuri nõunik Kauri Sinkevicius rääkis aga, et enne süüdistuse esitamist on vaja määrata mitu ekspertiisi ja neist saadud tulemuste põhjal otsustatakse, millises kuriteos üldse etteheide teha. «Esiteks uuritakse liiklusõnnetuste puhul, kus asjaolud pole üheselt selged, milline oli sõiduki liikumiskiirus, mis hetkel ja kus keegi oli, kuidas auto käitus ning kuidas pidi reageerima autojuht,» selgitas Sinkevicius.

See kõik selgub liiklustehnilise ekspertiisi tulemusel. Lisaks tuleb määrata kohtuarsti ekspertiis, mis tuvastab surma põhjuse ja vigastuste raskuse. «Need ekspertiisid võtavad üldjuhul aega mitte nädalaid, vaid pigem kuid,» lisas prokuratuuri nõunik. «Heal juhul läheb paar kuud, aga liiklustehniline ekspertiis kestab tavaliselt veel kauem.»

Loe edasi SIIT

Kolmapäeval juhtus Tartus Aruküla teel traagiline liiklusõnnetus, kui eakas autojuht sõitis otsa ülekäigurajal teed ületanud lapsevankriga naisele. Kokkupõrke järel sai naine ühes väikelapsega raskelt viga. Nüüd kinnitas politsei, et kahjuks ei õnnestunud arstidel lapse elu päästa.

Politsei kinnitas Õhtulehele, et kahjuks suri liiklusõnnetuses raskelt vigastada saanud laps laupäeva lõuna paiku.

Õnnetus juhtus kolmapäeval kella 14 ajal Tartus Aruküla teel, kui sõiduautot Volvo juhtinud eakas mees ei pannud esialgse info kohaselt tähele ülekäigurajal teed ületanud naist koos lapsevankriga. Politsei tuvastas, et auto roolis olnud mees oli kaine ja omas juhtimisõigust. Volvo roolis olnud mees on 83aastane. Teed ületanud naine on 26aastane ning vankris oli kaheksakuune poiss. Raske liiklusõnnetuse kõik täpsemad asjaolud selguvad edasises menetluses.

ohtuleht.ee

Vaata ka:

Prantsusmaal sai noarünnakus viga 7 inimest, nende seas 6 last

Prantsusmaal Annecys sai neljapäeval noarünnakus viga seitse inimest, nende seas kuus last, teatasid julgeolekuallikad. Noaga …