Tuesday , 30 November 2021
sparta

TÄIENDATUD: Spordiklubi Sparta muutis nime ja jätkab tegevust.

Täiendus 18.11

Alates 18.11.2021 võimaldab Sparta Spordiseltsi liikmetele spordisaalide kasutamist samades ruumides tegutsev Kitseküla spordiklubi.

Samas tuleb spordisaalide kasutamiseks kuni õiguslike asjaolude selgumiseni esitada Vabariigi Valitsuse 23.08.2021 korraldusega nr 305 nõutud tõend.
Sparta Spordiseltsi hinnangul on nimetatud tõendi esitamise ja kontrollimise nõue ilmselgelt põhiseadusvastane. Oleme vaidlustanud nimetatud nõude halduskohtus ning anname oma parima selleks, et see piirang esimesel võimalusel tühistataks.

Täiendus 17.11.

Sparta läheb terviseameti vastu kohtusse

Terviseametilt majandustegevuse keelu saanud Sparta Spordiselts läheb ameti vastu kohtusse, sest peab ameti tegevust põhiseadusvastaseks.

“Oleme tänaseks juba kohtus vaidlustanud Spartale tehtud ettekirjutuse ning kindlasti vaidlustame ka majandustegevuse keelamise, kuna me ei näe Sparta tegevuses mittemingisugust ohtu inimeste tervisele,” ütles Sparta juht Mart Kajari BNS-ile.
“Meie hinnangul on terviseameti ettekirjutus ja Sparta majandustegevuse keelamine selgelt põhiseadusvastased, mistõttu peame nende vaidlustamist iseenesestmõistetavaks,” kinnitas Kajari.

Kajari lisas, et treenimine on praegustes oludes parim võimalus oma tervist parandada. “Sparta 1800-ruutmeetrine jõusaal on Eesti suurim, ja seal on parimad tingimused tervislikuks treenimiseks,” märkis ta.

Terviseamet tegi Sparta Spordiseltsile 14. oktoobril ettekirjutuse, millega kohustas koheselt täitma nakkusohu tõrjumiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega seotud nõudeid. Hiljem tuvastas amet, et klubi ei täitnud ettekirjutuse nõudeid ning 22. oktoobril rakendati spordiklubile 2000 eurot sunniraha. Sellele vaatamata jätkas Sparta korralduse rikkumist.

27. oktoobril saatis terviseamet Sparta Spordiseltsile teavituse, et alustab MTÜ suhtes haldusmenetlust majandustegevuse peatamise või keelamise otsustamise osas.

1. novembril 2021. aastal tegi terviseamet Sparta Spordiseltsile majandustegevuse peatamise otsuse. Otsus puudutas spordisaalide kasutamise võimaldamist ja sellega seotud teenuseid.

Terviseameti korraldusega keelati Sparta Spordiseltsi majandustegevus, sest asutuses ei järgita külastajate elu ja tervist kaitsvaid nõudeid. Spordiklubi ruumides ei tohi teenuseid osutada ja seal ei tohi viibida külastajad, sh perioodipiletiga kliendid, keda asutus ise nimetab harrastusliikmeteks.
Terviseameti menetlustoimingute käigus selgus, et Sparta Spordiselts on eiranud majandustegevuse peatamise korraldust. Spordiselts jätkas Vabariigi Valitsuse korraldusest tulenevate nakkushaiguse leviku tõrje nõuete eiramist. Nimetatud toimingute käigus selgus, et spordiklubi tegevuse tingimused ei taga tõhusat kaitset viiruse leviku eest, mille tõttu otsustati selle nädala alguses Sparta majandustegevus keelata. Keeld kehtib külastajate elu ja tervist kaitsvate nõuete järgimise plaani koostamise ja täitma asumiseni.

Terviseameti hädaolukorra staabi juhi asetäitja Kalle Kitsing selgitas, et Terviseamet peatas algselt kaheks nädalaks Sparta spordiklubi tegevuse. „Seal ei tohtinud kahe nädala jooksul olla mingit tegevust. Terviseameti menetluse käigus selgus, et spordiklubi ei allunud korraldustele,“ rääkis ta.

Kitsing ütles, et juhul kui ettevõte astub majandustegevuse keelust üle, võib olla vastavalt karistusseadustikus sätestatule tegemist kuriteoga. „Kohus võib MTÜ-le kriminaalmenetluse raames määrata 4000-16 000 000 euro suuruse karistuse,“ lisas ta.
Terviseamet tegi Sparta Spordiseltsile 14. oktoobril ettekirjutuse, millega kohustas koheselt täitma nakkusohu tõrjumiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega seotud nõudeid. Hiljem tuvastas amet, et klubi ei täitnud ettekirjutuse nõudeid ning 22. oktoobril rakendati spordiklubile 2000 eurot sunniraha. Sellele vaatamata jätkas Sparta korralduse rikkumist.

27. oktoobril saatis Terviseamet Sparta Spordiseltsile teavituse, et alustab MTÜ suhtes haldusmenetlust majandustegevuse peatamise või keelamise otsustamise osas. 1. novembril 2021. aastal tegi Terviseamet Sparta Spordiseltsile majandustegevuse peatamise otsuse. Otsus puudutas spordisaalide kasutamise võimaldamist ja sellega seotud teenuseid.

Loe ka: Perearst Karmen Joller: Miks peaks üks spordiklubi jonnima millegi nii elementaarsega kui seda on vaktsineerimispass.

Jaga

Vaata ka:

basketball g08252be28 640

Valitsus lubab Eesti-Iisraeli valikmängule rohkem pealtvaatajaid

Valitsus arvas sel pühapäeval Tallinnas Saku Suurhallis toimuva meeste korvpalli maailmameistrivõistluste (FIBA World Cup 2023) …

smartcrop 1 1

Olümpia on ikka kahtluse all- Sildaru treenib täiskoormusel

Kahe nädala eest säärelihast vigastanud 15-aastane Henry Sildaru tunneb end piisavalt hästi, et taas täiskoormusel …

smartcrop 1

OTSEBLOGI ⟩ Võimsalt alustanud Kontaveit teenis avasetis võidu

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) läheb kõrgetasemelise Moskva turniiri poolfinaalis vastamisi tšehhitari Marketa Vondroušovaga (WTA …

Screenshot 2021 10 22 at 13.07.06

Pühapäeval toimub traditsiooniline Rabajooks

„Traditsiooniline Rabajooks on ideaalne võimalus veeta ilus sügispäev värskes õhus ja nautides Nõmme maalilises looduses …