Erakorralised uudised
koeru hooldekodu

TÄIENDATUD: Sotsiaaltöötaja Rauli Talviste mõisteti vangi, mees hoolealuste seksuaalses ärakasutamises eest

Täiendus 8.06.2023

Talviste kaitsja vaidlustas süüdimõistva kohtuotsuse ringkonnakohtus, kuid see osutus asjakohatuks ning seda ei vaadatud läbigi.

Pärnu maakohus mõistis aprillis endisele Koeru Hooldekeskuse tegevusjuhendajale Rauli Talvistele karistuseks kolmeaastase vangistuse, mida lühimenetluse tõttu aasta võrra vähendati. Reaalselt kandmisele määrati aga kolm kuud vangistust.

Süüdistuse järgi käitus Talviste hooldekeskuses tegevusjuhendajana töötades korduvalt, kuid täpselt tuvastamata ajal, seksuaalselt sobimatult viie inimesega, kes olid tema hoole all, kasutades ära kannatanute seisundit, milles nad ei olnud võimelised vastupanu osutama ega toimuvast aru saama.

Et enda tegusid varjata, tõmbas Talviste lihtsalt ukse kinni.

Õhtuleht on kirjutanud, et oma ohvreid kuritarvitas ta pesuruumis ja köögis. Õhtulehele teadaolevalt katsus ja stimuleeris Talviste hooldatavate intiimpiirkondi ja nõudis suuseksi. Üks meestest, keda Talviste seksuaalselt kuritarvitas, oli liikumisvõimetu. Et enda tegusid varjata, tõmbas Talviste lihtsalt ukse kinni.

Kohus otsustas, et Talviste, kasutades korduvalt ära kannatanute sõltuvust süüdlasest, pani toime tahtevastase sugulise iseloomuga teod. Pärnu maakohus tunnistas seega Talviste süüdi korduvas sugulise iseloomuga teole sundimises.

Täiendus 6.04.2023

Pärnu Maakohus mõistis endisele Koeru Hooldekeskuse tegevusjuhendajale karistuseks kolme-aastase vangistuse

Täna, 6. aprillil mõistis Pärnu Maakohus Paide kohtumajas toimunud istungil endisele Koeru Hooldekeskuse tegevusjuhendaja Talvistele tahtevastaste sugulise iseloomuga tegude eest erihooldusteenusel olevate klientide suhtes kolme-aastase vangistuse. Lühimenetluses kolmandiku võrra karistust vähendades jäi karistuseks kaks aastat, millest reaalselt kandmisele läheb kolm kuud.

60-aastane Talviste töötas tegevusjuhendajana Järvamaal Koeru Hooldekeskuses alates 01.08.2018 ning eeluurimisel täpselt tuvastamata ajal käitus ta korduvalt ebasobivalt ja seksuaalselt tema hoole all olevate erihooldusteenusel oleva viie kliendiga. Talviste kõrvaldati töölt 09.05.2022.

Kohus otsustas, et inimese tahte vastaselt temaga sugulise iseloomuga teo toimepanemisega, korduvalt ja kasutades ära kannatanute sõltuvust süüdlasest, pani Talviste toime tahtevastase sugulise iseloomuga teod.

Pärnu Maakohus tunnistas Talviste süüdi karistusseadustiku paragrahv 143 lõige 2 järgi ning mõistis karistuseks kolm aastat vangistust. Kuna karistus mõisteti lühimenetluses, lühendati karistusaega kahele aastale. Kohe ära kandmisele määras kohus kolm kuud ning ülejäänud aasta ja üheksa kuud määras kohus tingimisi nelja-aastase katseajaga.

Lääne Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Merike Lugna:

Inimesel on õigus vabalt valida, kas, kellega, millal ja mil viisil ta seksuaalvahekorda astub. Seksuaalne enesemääramisõigus on osa isikuvabadusest. Seetõttu on seksuaalse enesemääramisõiguse rikkumine kuritegu. Kohus on leidnud, et kriminaalmenetluses kogutud tõendite pinnalt saab jaatada, et süüdistatav käitus korduvalt ebasobivalt ja väärkohtles seksuaalselt tema hoole all olnud viite erihooldusteenuse klienti.

Kriminaalmenetluse eesmärk on see, et teo toimepanija saaks mõjusa karistuse. Kuigi lühimenetlus näeb ette karistuse lühendamist kolmandiku võrra, usun, et ka lühimenetluses käesoleval juhul mõistetud karistus on piisav, et süüdistav saab aru, et tema teguviis oli väär ja pole ühiskonnale aktsepteeritav. Karistusest veelgi olulisem on kuritegudele piir panna ja taastada õigusrahu, mis aitab kannatanul juhtunut mõista, teo tagajärgedega paremini toime tulla ja talle osaks saanud ebaõiglusega rahu teha.

Pärnu maakohus mõistis hoolealuseid seksuaalselt kuritarvitanud Koeru hooldekeskuse endise tegevusjuhendaja vangi.

Täna astus Paides kohtu ette Koeru hooldekeskuse endine tegevusjuhendaja Rauli Talviste (60), kes kasutas süüdistuse kohaselt ära tema hoole all olnud eakate meeshoolealuste abitut seisundit ja pani nende suhtes toime seksuaalkuritegusid.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistas alates 2018. aasta augustist Koeru hooldekeskuses töötanud Talvistet selles, et ta käitus korduvalt ebasobivalt ja seksuaalselt tema hoole all olnud erihooldusteenusel olnud viie inimesega. Süüdistuse kohaselt kasutas Talviste ära kannatanute seisundit, milles nad ei olnud võimelised vastupanu osutama ning toimunust aru saama. Selliselt pani ta korduvalt toime sugulise iseloomuga tahtevastaseid tegusid.

Kohus otsustas kinnisel istungil, et kasutades ära kannatanute sõltuvust süüdlasest, pani Talviste toime tahtevastase sugulise iseloomuga teod ja karistas teda kolme aasta pikkuse vangistusega.

Kuna asja lahendati lühimenetluses, lühendati karistusaega kahele aastale Talviste peab kohe ära kandma kolm kuud vangistust. Ülejäänud aasta ja üheksa kuud määras kohus tingimisi nelja-aastase katseajaga.

Täna astus Paides kohtu ette Koeru hooldekeskuse endine tegevusjuht, kes kasutas süüdistuse kohaselt ära tema hoole all olnud eakate meeshoolealuste abitut seisundit ja pani nende suhtes toime seksuaalkuritegusid.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab Koeru hooldekeskuses töötanud 60aastast Rauli Talvistet selles, et ta käitus korduvalt ebasobivalt ja seksuaalselt tema hoole all olnud erihooldusteenusel olnud viie inimesega.

Koeru hooldekeskuses on erihoolekandeteenusel äärmusliku abi- ja toetusvajadusega inimesed. Need on inimesed, kellel on tuvastatud raske või sügav puue, kes vajavad abi enese eest hoolitsemisel ja kes ei tule toime igapäevaelu toimingutega.

Süüdistuse kohaselt kasutas Talviste ära kannatanute seisundit, milles nad ei olnud võimelised vastupanu osutama ning toimunust aru saama. Selliselt pani ta korduvalt toime sugulise iseloomuga tahtevastaseid tegusid.

Talviste kõrvaldati töölt möödunud aasta maikuus. Tema kaitsja on varem Õhtulehele öelnud, et mees end süüdi ei tunnista.

Ka täna kinnitas Talviste, et ei tunnista end süüdi. Rohkem kommentaare ta enda kaitsja Harland Paasi soovitusel ei jaganud.

Õhtuleht.ee

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab 60-aastast Rauli Talvistet korduvas tahtevastase sugulise iseloomuga teos oma hoolealuste suhtes, kes ei olnud võimelised vastupanu osutama või isegi toimunust aru saama.

Süüdistuse kohaselt käitus Talviste Koeru hooldekeskuses töötades korduvalt ebasobivalt ja s…uaalselt tema hoole all olnud erihooldusteenusel olnud viie inimesega.

Prokuratuur süüdistab meest korduva tahtevastase sugulise iseloomuga teo toimepanemises, kasutades ära kannatanute seisundit, milles nad ei olnud võimelised vastupanu osutama ning toimunust aru saama.

Koeru hooldekeskuse juhatuse liige Terje Teder ütles Delfile, et tal ei ole juhtunu osas midagi kommenteerida.

Loe edasi SIIT

Allikas: Delfi.ee

Vaata ka:

53813444473 c1557e9969 w

Välisminister Tsahkna Luksemburgis: Schengeni viisanõue Gruusia diplomaatiliste- ja teenistuspasside omanikele tuleb uuesti kehtestada

Välisminister Margus Tsahkna osales täna, 24. juunil Luksemburgis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel, mis keskendus

235570418 1795843700616649 3534789173965147125 n

Usalda oma sisetunnet ja vali üks kaart. Ava, loe mis sõnum Sulle haljakaartidelt on.

1. Kellele Sa pead andetama? Andeks andmine tähendab lahti laskmist vihast ja kibestumisest. Suutmata andestada,