Erakorralised uudised
elekter

OLULINE: Elekter on taas väga kallis!

Soome-Eesti üks ühendustest on remondis ja elektri hind on seetõttu sel nädalal tõusnud ajuti väga kõrgele. Lisaks tõstab hinda vähene tuul ning Eesti ühendus Lätiga, mis tähendab, et siin toodetud päikeseelekter hajub Baltimaade peale ja meil hinda alla ei vii.

Eesti ja Soome vaheline elektri ülekandeliin Estlink 2 läks esmaspäevast kaheks nädalaks hooldusesse ning kohe selle nädala alguses, kui Estlink 2 hooldusesse läks, tõusis Eestis ka elektri hind: kui pühapäeval oli päeva keskmine 53 eurot megavatt-tunni eest, siis esmaspäeval 92 eurot. Nädala keskmine oli eelmisel nädalal 54 eurot.

Neljapäeval oli päeva keskmine juba 109 eurot megavatt-tunni kohta ning päeva tipp (õhtul üheksast kümneni) 300 eurot. Viimati oli hind samal tasemel Eestis 27. aprillil, kui päeva keskmine oli 108 eurot.

Estlink 2 hooldus tähendab, et Eestisse ei jõua sama palju Soome odavamat elektrit. Soomes oli neljapäeval päeva keskmine 24 eurot ja sel nädalal pole hind tõusnud üle 28 euro megavatt-tunni eest. Lätis ja Leedus on sel nädalal olnud hind sama, mis Eestis.

Energiaekspert Marko Allikson ütles ERR-ile, et Eesti elektribörsi hind on sel nädalal öisel ajal enamasti sama kui Rootsi SE4 piirkonnas tänu Rootsi-Leedu ühendusele, päeval aga on hind kõrgem ja hommikustel ning õhtustel tiputundidel tõuseb hind 250–300 euroni megavatt-tunnist. 

Err.ee

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada