Expand To Show Full Article
TÄIENDATUD: Politsei otsustas lapse peksmise uurimiseks alustada kriminaalmenetlust | MinuAeg
Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

TÄIENDATUD: Politsei otsustas lapse peksmise uurimiseks alustada kriminaalmenetlust

Täiendus 23.05 – Kui veel teisipäeva lõuna ajal oli politsei seda meelt, et aprilli lõpus Päri lähedal metsas asetleidnud lapse peksmise ja selle filmimise juhtumit saab edasi uurida vestluse vormis, siis pärastlõunaks oli langenud otsus alustada kriminaalmenetlust. See võimaldab juhtunu üksikasjad täpsemalt selgeks saada ning karistada vajadusel neid enam kui 14-aastasi, kes on juhtumiga otseselt seotud.

Videos lööjana nähtav poiss on 12-aastane ega ole seega süüealine, ent tõenäoliselt olid peksmise juures ka süüealised ehk vanemad kui 14-aastased noored.

“Üks asi on viia läbi vestlusi, teine asi on kriminaalmenetluse vorm, mille puhul saab koguda rohkem infot ja on sanktsioonid valeütluste andmise korral,” nentis Viljandi politseijuht Margus Sass ning lisas, et teisipäeva pärastlõunaks oli politsei saanud ka olulist lisainfot, mis viitas vajadusele kriminaalasi algatada. Sellega nõustus ka prokuratuur.

Loe edasi SIIT

Allikas: Postimees.ee

Noorte sotsiaalvõrgustikes levib video, milles suurem poiss lööb korduvalt väiksemat, väidetavalt kaheksa-aastast poissi.

Metsas filmitud videol on näha kolme suuremat, ilmselt teismeikka jõudnud poissi ja ühte väiksemat. Üks suurtest tõmbab musta kätte kinda ja virutab sellega puu najal seisvale kannatanule rusikaga kõhtu, ehkki too palub mitte lüüa. Teiselt lühikeselt videolõigult paistab, kuidas väiksem lamab maas ja suur teda mitu korda jalaga lööb. Ehkki peksja kannab kapuutsi ja on filmitud enamasti profiilis on viimases kaadris näha ka tema nägu.

Viljandi veebipolitseinik Elerin Tetsmann kutsus oma sotsiaalmeediaposituses üles Snapchatis ja Facebookis levivat videot mitte edasi jagama.

“Iga jagamine taasohvristab kannatanut ning tegelikkuses on abivajav laps ka lööja,” kinnitas Tetsmann. “Lastega tegeleb politsei kui ka lastekaitse ning võtame seda juhtumit äärmise tõsidusega. Palun teie kõigi abi selle video leviku tõkestamisel.”

Loe edasi SIIT

Allikas. Postimees.ee

Vaata ka:

Päästjad päästsid täna 6.06 Emajõest kindlast uppumissurmast joobes mehe

Täna, 6. juuni õhtul kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Turu silla lähedal Pika tänava …