Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
covid 19 gbff4c208a 640

Taanis kaotati osa piiranguid vaatamata nakatunute arvu rekordile.

Taanis registreeriti pühapäeval rekordarv koroonaviirusega nakatunuid, esmaspäeval avati aga peale kuu pikkust pausi kinod, muuseumid ja teised kultuuriasutused.

Taani teatas esmaspäeval 28 780 uuest nakatunust viimase ööpäeva jooksul ning haiglaravi vajajate arv kasvas 802-ni, mis on tänavune rekord, vahendas Reuters.

Taani terviseamet on aga jaanuaris öelnud, et praeguseks valdavalt leviv omikroni tüvi on arvatust leebema haiguskuluga ning haiglaravi vajajatest on pea kolmandik sattunud sinna algul mitte Covidi pärast.

Terviseameti sõnade kinnituseks on langenud Taanis intensiivravi vajavate koroonanakatunute arv, mis on praegu 52.

Piirangute leevendamise otsustas Taani parlament eelmisel nädalal. Esmaspäeval avasid uksed teatrid, kinod, muuseumid, lõbustuspargid ja botaanikaaiad. Samuti lubatakse spordivõistlustele piiratud arv pealtvaatajaid.

Piirangute leevendamise taga on ka kõrge vaktsineerituse tase: 80 protsenti Taani elanikkonnast on saanud kaks vaktsiinidoosi ning üle poole elanikest on saanud ka tõhustusdoosi.

Allikas. Err.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!