Neljapäev , 29 veebruar 2024
Erakorralised uudised
Reisiparvlaev piret

Suursaarte laevad teevad jaanipühadel lisareise

Eesti suursaared on saabuvate pühade ajal väga populaarsed reisisihtkohad ning seetõttu teevad parvlaevad inimeste saartele viimiseks ja toomiseks lisareise.

Saaremaale ja Muhumaale minejatele on sõiduplaanis 22. juunil nii Virtsust kui Kuivastust väljumised kell 22.50 ja kell 23.25 ning 00.00 (Kuivastust 23. juunil) ja 00.30 (Virtsust 23. juunil).

Nagu ka eelmistel aastatel, aitab jaanipäeva eel Suurt väina ületada lisaks Tõllule ja Piretile ka Regula, mis langes 8. juunil tehnilise rikke tõttu rivist välja. Nüüdseks on parvlaev Regula taas korras ja pakub leevendust pühade ajal mandri ja Muhu vahel sõitjatele.

Rohuküla-Heltermaa liinil tehakse 22. juuni ja 25. juuni õhtul lisareise vajaduse ilmnemisel.

  1. juunil Kuivastu-Virtsu viimane väljumine on 23.25.

“Sarnaselt eelmisele aastale oleme TS Laevadega kokku leppinud, et jaanipäeva nädalavahetusel lähtume põhimõttest, et lisareisidega viiakse kõik reisijad üle. Üldjärjekorras viibijatel soovitame jälgida väljumiste aegu TS Laevade kodulehelt www.praamid.ee, mida uuendatakse infoga jooksvalt,” ütles Transpordiameti ühistranspordi korraldamise osakonna juhataja Andres Ruubas.

“Teiseks, oleme andnud TS Laevadele loa sadamatesse viivatel maanteedel reguleerida liiklust tekkivates järjekordades. Tagamaks seda, et kindlaks ajaks praamile tulevad reisijad pääsevad ohutult mööda üldjärjekorras ootavatest autodest. Samuti hoidmaks ära liiklusohtlike olukordade tekkimise,” märkis Ruubas.

Transpordiamet kutsub jaanipäeva eel kõiki liiklejaid üles valima sobivat sõidukiirust, mitte tegema riskantseid möödasõite ning arvestama ka teiste liiklejatega, keda pühade eel on nii vee- kui maanteedel tavapärasest rohkem.

Ja kindlasti tuleb meeles pidada ning vajadusel ka teisele meelde tuletada, et alkohol rooli ja ujumisega kokku ei sobi.

 

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 28 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 20. aprill) Tunned end väsinuna ja vajad puhkust. Võib tekkida romantiline

candles g6b8e1541a 640

Tartus veekeskuses toimunud õnnetuses hukkus meesterahvas

Reedel sai häirekeskus teate, et Tartu veekeskuses läks eakas mees uppumisohtu ja vajas elustamist. Täna

error: Sisu on kaitstud!