Erakorralised uudised
2020 06 16 Riigikohus

OLULINE: Opositsioon ei saanud riigikohtust õigust ja kolleegium otsustas jätta läbi vaatamata riigikogu opositsiooni esitatud kaebuse riigikogu otsuste kohta

Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegium otsustas jätta läbi vaatamata riigikogu opositsiooni esitatud kaebuse riigikogu otsuste kohta, mis takistasid neil obstruktsiooni jätkata.

Riigikohtu otsuse resolutsioonis seisab: “Jätta läbi vaatamata riigikogu liikmete kaebus riigikogu 15. mai 2023. aasta otsuse peale lõpetada protseduuriliste küsimuste esitamine päevakorra kinnitamise kohta.”

“Jätta rahuldamata riigikogu liikmete kaebus riigikogu 15. ja 16. mai 2023. aasta otsuste peale lõpetada eelnõude ja arupärimiste üleandmine ning riigikogu liikme Martin Helme kaebus 22. mai 2023. aasta otsuse peale lõpetada eelnõude ja arupärimiste üleandmine.”

Opositsioonierakondade Keskerakonna, Isamaa ja EKRE esindajad teatasid kolmapäeval 17. mail, et pöörduvad seoses koalitsiooni ja riigikogu juhatuse tegevusega esmaspäevasel ja teisipäevasel riigikogu istungil riigikohtusse.

Opositsiooni hinnangul piirati nende õigust rakendada riigikogus obstruktsiooni, kui Reformierakonna, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadikud hääletasid riigikogu juhatuse ettepanekul eelnõude ja arupärimiste vastuvõtmise lõpetamise poolt.

25. mail, ehk samal päeval kui kaebus riigikohtusse jõudis, teatas opositsiooni esindajaid esindav vandeadvokaat Paul Keres, et opositsioon ei soovi riigikohtule esitatavat kaebust avalikustada.

Uudis täiendamisel!

Err.ee

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop- Reede, 1. märts 2024

Päevakaart: Keiser Keiser esindab autoriteeti, stabiilsust ja kontroll. See kaart sümboliseerib aega, mil olete oma

HOROSKOOP MINUAEG.COM 1

Horoskoop – Reede 1 märts 2024

Horoskoop – Reede, 1. märts 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on hea

error: Sisu on kaitstud!