computer ga291939ea 640

Suhtluskeskkonda vestlus.eesti.ee saab kasutada veel kuni 18.12.2023

Koroonakriisi ajal loodud suhtluskeskkond vestlus.eesti.ee läheb muutunud nõudluse ja litsentsitingimuste tõttu alates 18.12.2023 sulgemisele.

Riigi Infosüsteemi Amet avas vestlus.eesti.ee suhtluskeskkonna kiirkorras kasutuseks 01.04.2020 eesmärgiga rahuldada riigis kehtestatud eriolukorras riigiasutuste ja nende partnerite tekkinud nõudlust ühise riiklikult hallatud suhtluskeskkonna järele, kus andmete töötlus toimuks Eesti territooriumil. Kriisiolukorras, kus paljud olid sunnitud tegema koroonaviiruse tõttu kaugtööd, loodi see kasutamiseks kõigile, kellel oli sellise infovahetuskanali järele vajadus.

Tänaseni avaliku beeta staadiumis vestlus.eesti.ee on mõeldud eelkõige tekstipõhiseks suhtluskeskkonnaks, kus on võimalik luua erinevaid suhtlusgruppe ja kutsuda sinna ka teisi osalejad. Kasutajad tuvastatakse ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID abil ning keskkonnas kuvatakse nad perekonnanime ja isikukoodi alusel. Nii on võimalik tagada, et vestlustesse kaasatakse õiged inimesed.

Alates selle loomisest 2020. aastal kuni praeguseni on teenusel olnud kokku alla 3000 kasutaja, aktiivsete kasutajate arv varieerub 50–100 vahel. Praeguseks on eriolukorra lõpust möödas enam kui kolm aastat ning suurem osa teenuse kasutusest on koondunud üksikute asutuste äritiimide suhtluseks oma partneritega, mis ei vasta enam teenuse loomise eesmärgile ega ole kooskõlas platvormi pakkuja Rocket.Chat muutunud litsentsitingimustega. Uute litsentsitingimuste järgi teenuse pakkumise jätkamiseks tuleks teha täiendavaid investeeringuid, mida RIA ei pea oma esialgse eesmärgi täitnud teenuse puhul mõistlikuks avalike vahendite kasutamiseks.

Ülaltoodust lähtuvalt sulgeb RIA vestlus.eesti.ee teenuse 18.12.2023. Teenuse kasutajaid teavitati vestlus.eesti.ee teenuse sulgemise ettevalmistamisest keskkonna vahendusel 2023. aasta juulis.

Vaata ka:

25

OLULINE: Ilmateenistus väljastas esmaspäevaks kogu Eestile esimese taseme hoiatuse

Eesti hoiatused 17.06 päeval sajab mitmel pool äikesevihma, kohati on sadu tugev, võimalik ka rahe

Ukraina

Peaminister Ukraina rahutippkohtumisel: õiglase ja kestva rahu tagab Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse täielik taastamine

Peaminister Kaja Kallas rõhutas eile ja täna Šveitsis Bürgenstockis toimunud Ukraina rahutippkohtumisel, et president Volodõmõr