Erakorralised uudised
putin g8d3b1f141 640

Spekuleeritakse, et Putin võib Leningradi blokaadi aastapäeval kuulutada välja laiaulatusliku sõja

Venemaal spekuleeritakse, et president Vladimir Putin võib Leningradi blokaadi murdumise aastapäeval 18. jaanuaril välja kuulutada laiaulatusliku sõja. Kreml aga lükkab kõik ümber.

Spekuleeritakse, et Putin võib Leningrandi blokaadi murdumise 80. aastapäeva puhul muuta sümboolselt sõjategevuse staatust.

Vene sõjaväekorrespondendid ja uute piirkondade võimuesindajad ei välista, et president kuulutab 18. jaanuaril Peterburis välja ülemineku sõjaliselt erioperatsioonilt täiemahuliseks sõjaks või terrorismi-vastaseks operatsiooniks.

Samal ajal arvatakse, et Putin kuulutab ühtlasi välja „mobilisatsiooni teise laine Vene Föderatsioonis”.

Samas ei pea Putin uue mobilisatsioonilaine välja kuulutamiseks eritaotlusi tegema – osalise mobilisatsiooni alustamise määrust pole tühistatud ja kaitseminister Sergei Šoigu võib uue värbamise ise välja kuulutada.

Mis puutub sõja kuulutamisse, siis hetkel saab pigem rääkida erioperatsiooni raames Lääne kuulutamisest otseseks konflikti osaliseks ja Vene Föderatsiooni vastaseks. See võimaldab Moskval ametlikult sõlmida Lääne-vastane liit Aasia, Aafrika ja Ladina-Ameerika riikidega ning mitte varjata neilt saadavat sõjavarustust (nagu praegu toimub Iraaniga). Selline avaldus võib toimuda ja see ei nõua ametlikke juriidilisi otsuseid.

Lisaks on Putin selgelt valmis tõmbama otseseid paralleele Suure Isamaasõja ja tänapäeva vaenutegevuse vahel Ukrainas – nii tookord, kui ka praegu peavad Venemaa sõjaväelased olema vastamisi Lääne relvadega. See arvatakse olevat aluseks Putini lühikesele sõnavõtule Peterburi mälestusüritusel.

Kremli hääletoru Dmitri Peskov on aga juba teatanud, et 18. jaanuaril ei tasu oodata Venemaa liidrilt kardinaalseid ja karme otsuseid ning avaldusi – Putin ei kavatsevat Ukrainaga seoses välja kuulutada ei mobilisatsiooni ega sõda.

allikas: eestinen.fi

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 20 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna tunned end energilisena ja motiveerituna. Hea päev uute

ilm scaled

4 päeva ilm: 20.05-23.05. ILM on ilus ja õhutemperatuur kuni +25°C

Esmaspäev 20 mai 2024Öösel: Selge, kohati vahelduva pilvisusega olulise ilm ja paiguti sajab hoovihma, võib