Erakorralised uudised
Sergey Lavrov 17.03.2010

Sergei Lavrov: Soomlased peaksid oma ajalugu meeles pidama, nad ei olnud süütud

Venemaa välisminister Sergei Lavrov  võttis tänasel pressikonverentsil südameasjaks vabariigi presidendi Sauli Niinistö uusaastakõne ning Soome ja Rootsi NATO otsuse.

Lavrov pidas oma iga-aastase pika pressikonverentsi Moskvas, kus temalt küsiti ka Niinistö uusaastakõne kohta. Niinistö ütles uusaastapäeval, et Venemaa tegi oma rünnakus vale hinnangu, kui uskus, et “massiivne oht surub Ukraina kiiresti põlvili”.

– Paratamatult tuleb meelde sarnasus talvesõjaga, kui Nõukogude Liit eeldas, et marsib kahe nädala pärast Helsingisse. Autoritaarse riigi juhid Stalin ja Putin ei teadnud, kuidas seda olulist tegurit ära tunda. See, et vabas riigis on inimestel tahe ja veendumus. Ja et koos töötav rahvas on tohutu jõud, ütles Niinistö.

Lavrov ütles, et teda üllatas, et Niinistö võrdsustas Vladimir Putini otse Jossif Staliniga . Ta ütles, et peab Niinistö reaktsiooni primitiivseks.

– Soomlased peaksid oma ajalugu meeles pidama. Nad ei olnud süütu osapool ei Teise maailmasõjani viinud protsessides ega ka sõja ajal, ütles Lavrov Kremli poolt aktsepteeritud ajakirjanikele.

Lavrov ütles, et varem hindas Venemaa häid suhteid Soomega, kuid olukord on muutunud.

– Mind üllatab Soome kiiresti muutunud suund ja retoorika. Ilmselt on toimunud meelemuutus. Või on nad alati olnud Venemaa-vastased, kuid varjanud seda.

Lavrov kordas Venemaa teadet, et Soome ja Rootsi võimalik NATO liikmelisus toob kaasa Venemaa poolelt vastumeetmete võtmise.

– Muidugi teeme järeldused selle kohta, kas Soome ja Rootsi saavad NATO liikmeks. Võtame oma piiril kasutusele vajalikud sõjalis-tehnilised abinõud.

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada