Tervis

Sotsiaalministeerium kinnitab: Koroona haiglaravi statistikas kajastuvad ka autoõnnetuses viga saanud inimesed

Vahendame Telegram.ee artiklit

Terviseamet, Kriis.ee, valitsus, vastutavad isikud ja “eksperdid” on pea kaks aastat pasundanud, et haiglad on koroona pärast ülekoormatud või seisavad ülekoormuse lävel ning meil ei jätku piisavalt voodikohti, mille tõttu peab erakorralist ravi piirama (hoolimata sellest, et näiteks 2020. aastal raviti Eesti haiglates patsiente vähem kui 2019. aastal). 

Terviseameti “superdetailne ja multifunktsionaalne” koroonaviiruse andmestik kuvab meile päevast päeva mitu inimest on koroonaga haiglas ja kui mitu on juhitaval hingamisel. Telegram sai advokaat Robert Sarve abiga kinnitust kuuldusele, et üleüldises koroonaviiruse andmestiku haiglaravi statistikas kajastuvad ka muude haiguste ja vigastustega patsiendid.
Telegram on korduvalt viidanud tõsiasjale, et Terviseameti lehel kajastuv koroonaviiruse statistika on parimal juhul vigane, kui mitte täielikult manipuleeritud. Kuidas on võimalik, et sadadesse miljonitesse küündiv vaktsiini-, koroonaabi-ja ennetuskampaaniate eelarvete juures pole pea 2 aasta jooksul suudetud teha korda kriitilist koroonainfot, mis peaks kogu seda koroonapoliitikat õigustama? Kas tõesti ei leidu meie IT-riigis programmeerijat, kes suudaks andmestikku tekitada mõned lisaread?

13.01.2022 vastas Sotsiaalministeerium advokaat Robert Sarve koostatud teabenõudele, milles küsisime:

Kas Terviseameti koroonaviiruse andmestikus lahtri „haiglaravi“ all väljatoodud isikute statistikas kajastuvad kõik haiglas olevad isikud, kes on COVID-19ga nakatunud või üksnes need isikud, kes on haiglas just COVID-19 tõttu?

Sotsiaalministeerium: Teie poolt viidatud statistika kajastab nii neid, kes on haiglas COVID-19 tõttu, kui ka neid, kes on haiglas mõne muu põhihaigusega, kuid kaasuvaks haiguseks on COVID-19.

Kas Terviseameti koroonaviiruse andmestikus lahtri „haiglaravi“ all väljatoodud isikute statistikas kajastuvad kõik intensiivravil olevad isikud, kes on COVID-19ga nakatunud või üksnes need isikud, kes on intensiivravil just COVID-19 tõttu?

Sotsiaalministeerium: Teie poolt viidatud statistika kajastab nii neid, kes on intensiivravil COVID-19 tõttu, kui ka neid, kes on intensiivravil mõne muu põhihaigusega, kuid kaasuvaks haiguseks on COVID-19.

See tähendab, et need koroonanumbrid, millest Terviseamet ja peavoolu meedia hommikust õhtuni pasundab on täiesti lambi numbrid!
1 2

2 33 1

Antud Teabenõudega soovisime vastuseid erinevatele küsimustele – osad neist vajavad täpsustamist ja avaldame need siis, kui oleme ka lisaküsimustele vastused saanud.

andmestik punane
Tänase seisuga on 2 aasta jooksul Terviseameti koroonaviiruse andmestiku põhjal koroonaviiruse tõttu vajanud haiglaravi:

– 11 923 inimest,

– nendest  315 inimest on haiglas täna,

– kellest intensiivravil on 17 inimest,

– kellest juhitaval hingamisel on 13 inimest.

Loe edasi SIIT

Alliaks Telegram.ee

Jaga
Back to top button