Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
lauri laanemets

Sotsiaaldemokraatide Tõus Toob Värskeid Tuuli Eesti Poliitmaastikule: Norstati Küsitluse Viimased Tulemused

Norstati iganädalase küsitluse värskeimad andmed toovad esile huvitavaid muutusi Eesti poliitmaastikul. Viimase nelja nädala analüüs näitab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) jätkuvat tõusu populaarsustabelis, kus nad on viimase nädala andmete põhjal tõusnud kolmandale kohale, möödudes Reformierakonnast.

Isamaa hoiab endiselt liidripositsiooni 25,7% toetusega, järgneb Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 18,1% toetusega, ja SDE paikneb nüüd 15,5% toetusega neljandal kohal. Reformierakond on nelja nädala koondtulemuses 17,5% toetusega kolmandal kohal, kuid viimase nädala andmete järgi on langenud neljandaks.

Erilist tähelepanu väärib SDE toetuse märkimisväärne kasv viimase nelja nädala jooksul, suurenedes 4,8 protsendipunkti võrra, samal ajal kui Keskerakonna toetus on langenud 2,5 protsendipunkti võrra. See tõstab SDE toetuse kõrgeimale tasemele alates 2019. aasta algusest, kui Norstat alustas erakondliku eelistuse küsitlusi.

EKRE toetus on peatanud languse, mis algas eelmise aasta lõpus, ja on taas möödunud Reformierakonnast reitingutabelis. Reformierakonna toetus on viimastel nädalatel püsinud suhteliselt muutumatuna.

Küsitlusperioodi, mis kestis 2. jaanuarist 26. jaanuarini, andmete põhjal toetab Isamaad 25,3% küsitletutest, EKRE-t 21,5% ja SDE-d 17,1%. Järgnevad Reformierakond 13,5% toetusega, Keskerakond 12,5% toetusega ja Eesti 200 6,5% toetusega. Kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku, pakkudes põhjalikku ülevaadet erakondade toetusest.

Tulemuste analüüs toob välja, et koalitsioonierakondi toetab kokku 39,1% ja opositsioonierakondi 56,5% vastajatest.

Uuringu veamäär varieerub sõltuvalt suurima toetajate grupi proportsioonist, olles Isamaa puhul +/-1,57% ja näiteks Eesti 200 puhul +/-0,86%. Küsitlused viidi läbi kombineeritud meetodil, tagades valimi esinduslikkuse ja tulemuste usaldusväärsuse.

See detailne ülevaade Norstati küsitluse tulemustest annab olulist teavet Eesti poliitilise kliima ja erakondade hetkeseisu kohta.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi