Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Lääne päästekeskuse sündmused 30. – 31. jaanuar 2024

Hiiumaa

30. jaanuaril kell 13.28 vajati päästjaid appi Kadrena külas, kus teehooldusmasin oli vajunud kraavi ning seetõttu lekkis sõidukist õli. Päästjad korjasid kraavipervele valgunud õli absorbentainega kokku.

Läänemaa

30. jaanuaril kell 11.24 teatati häirekeskusele, et Haapsalus Tallinna maanteel põleb väike kasvuhoone, kus sees elektriline suitsuahi. Tulekahju oli alguse saanud kuumast tuhast, mis suitsuahjust välja võttes pandi plastmassämbrisse. See süütas omakorda põlema kõrval asunud mullafreesi ja muruniiduki. Peremees asus ise kohe tulekahju kustutama ning päästjad viisid põlenud masinad välja ja kustutasid aktiivsed tulepesad lõplikult. Plastämbrisse või kilekotti tuha panek on äärmiselt tuleohtlik ja lubamatu! Päästjad panevad südamele, et koldest võetud tuhk tuleb panna mittepõlevast materjalist anumasse ning eemale süttida võivatest materjalidest, sealhulgas puitpõrandast või teistest küttepuudest. Tulised söed võivad tuhas hõõguda isegi kuni nädala. Kõige parem on kuum tuhk viia metallanumas hoonest välja jahtuma. Tulekahju võib tekkida lenduvast sädemest ning isegi soojusülekandest.

Järvamaa

30. jaanuaril kell 17.09 teavitati häirekeskust, et Türi vallas Sagevere külas on teel rehvitükid, mis takistavad ohutut liiklemist. Päästjad tuvastasid purunenud rehvi tükke ligi 500 meetri pikkusel teelõigul ning korjasid need üles.

Pärnumaa

30. jaanuaril kell 16.10 said päästjad väljakutse Põhja-Pärnumaa valda Libatse külla, kus üks pakk puitu oli termoahjus põlema süttinud. Kohal olnud töötajad võtsid põlenud osa ahjust välja ning kustutasid selle õues. Päästjad palusid ka teise poole välja võtta ning kastsid selle ohutuse tagamiseks veega üle. Rohkem ohtu ei olnud.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi