Erakorralised uudised
depresioon
Crying, Indian, Encouragement, Friendship, Women

Sõprade tüübid, Kes võivad Sinu tervisele halvasti mõjuda

Uuringud on tuvastanud mitut tüüpi sõpru, kes võivad teie tervisele negatiivselt mõjuda, nii vaimselt kui füüsiliselt. Nende tüüpide mõistmine võib olla oluline teie heaolu säilitamiseks:

Negatiivsed Mõjutajad: Sõbrad, kes sageli tegelevad ebatervislike käitumistega nagu liigne joomine, suitsetamine või hooletud tegevused, võivad teid mõjutada sama tegema. Nende elustiili valikud võivad tunduda põnevad, kuid need võivad viia teid kahjulike harjumuste teele.

Loe teisi huvitavaid teemasi SIIT

Emotsionaalsed Tühjendajad: Need sõbrad on alati draamaga seotud ja kalduvad teid pidevalt toetuse saamiseks kasutama, jättes teid emotsionaalselt kurnatuks. Nad vajavad sageli palju tähelepanu ja emotsionaalset tööd, mis võib olla kurnav ja stressirohke.

Pidevad Kriitikud: Sõbrad, kes on üleliia kriitilised või hinnangulised, võivad vähendada teie enesehinnangut ja enesekindlust. Pidev negatiivne tagasiside või võrdlused võivad põhjustada suurenenud stressi ja ebapiisavustunde.

Konkureerivad Kaaslased: Kuigi natuke sõbralikku konkurentsi võib olla tervislik, võivad sõbrad, kes muudavad kõik võistluseks, tekitada tarbetut stressi ja survet. See võib viia ärevuseni ja pideva tõestamise vajaduseni.

Mittetähelepanuväärsed Tutvused: Need on sõbrad, kes ei võta teie mõtteid või tundeid tõsiselt, vähendades teie kogemusi või probleeme. See võib põhjustada üksildustundeid ja enda alahindamist, mõjutades teie vaimset tervist.

Loe teisi huvitavaid teemasi SIIT

Liigselt Sõltuvad Sõbrad: Sõbrad, kes sõltuvad teist igas otsuses või oma probleemide lahendamisel, võivad olla ülekoormavad. Selline sõltuvus võib luua ühepoolse suhte, jättes teid tundma end koormatuna ja tähelepanuta.

Manipuleerivad Sõbrad: Sõbrad, kes manipuleerivad või kasutavad teid oma kasu saamiseks, võivad luua toksilise keskkonna. See võib põhjustada kasutatuna tundmise tundeid ja kahjustada teie vaimset heaolu.

Nende tüüpide äratundmine ja tervislike piiride seadmine on oluline teie vaimse ja füüsilise tervise jaoks. On oluline, et teil oleks toetussüsteem, mis tõstab teid üles ja annab teie ellu positiivse panuse.

Vaata ka:

kaja kallas

– Eesti peaminister Kaja Kallas kohtus Varssavis Poola peaministri Donald Tuskiga, kellega arutati Ukraina toetamist ja Läänemere regiooni julgeolekut.

Eesti peaminister rõhutas kohtumisel, et Ukraina vajab kiiresti laskemoona, aga ka pikaajalist sõjalist abi. “Eesti

Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 11.04 – 12.04.2024

Tallinn 11.04 kell 15.39 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Manufaktuuri tänavale, kust oli tulnud teade sügavasse kraavi

error: Sisu on kaitstud!