Uudised

Soomes osutus lapsehoidja teenust pakkuv mees pedofiiliks

Helsingi kohus mõistis mehele karistuseks mitme aasta pikkuse vangistuse lapse seksuaalse ärakasutamise ja salajase jälgimise eest.

Mees esines veebis lapsehoidjate veebilehtedel lapsehoidjana valenimega ja ta oli mitmel korral algklassides käiva lapse hoidja, vahendab MTV.

Laps oli olnud mehe juures vähemalt kaks korda ja ühel korral oli mees käinud lapse pere korteris. Lapse hoidmise ajal oli mees salaja last filminud, eriti lapse suguelundeid.

Lisaks oli mees pildistanud last, kui laps vaatas telerit ning sõi lutsukomme koos sõpradega. Mees oli pannud last magama nii, et lamas lapse kõrval, kuna laps kartis olla üksi. Laps oli olnud neis olukordades alasti.

Kohtus tunnistas mees oma tegevuse üles. Mehe väitel aga polnud tegemist lapse seksuaalse ärakasutamisega, kuna teod polnud seksuaalsed.

Lapse kõrval magamise süüdistuse lükkas kohus tagasi, aga mees mõisteti lapse seksuaalses ärakasutamises süüdi alasti lapse suguelundite videosse võtmise eest.

Sellele lisaks oli mees salaja pildistanud inimesi, sealhulgas lapsi ujula riietumis- ja pesuruumides Helsingis. Korra oli mees käinud pildistamas basseinide juures.

Mees tunnistas kohtus salajase pildistamise üles. Mees aga rääkis, et oli kustutanud enamuse pildidest ja videotest ja et mõned pildid oli ta teinud eksikombel.

Lisaks väitis mees, et osa tema arvutitest leitud piltidest tulenesid tema huvist nudismi vastu. Need videod oli mees alla laadinud internetist. Tema sõnul polnud tegemist lubamatu materjaliga, kuigi videotes olid koos täiskasvanutega alasti lapsed.

Mees põhjendas tegusid sellega, et tal oli lapsest saadik komme salaja asju filmida. Mehe väitel oli ta otsinud sellele probleemile abi.

Helsingi kohus mõistis 1995. aastal sündinud Toni Tapio Mustoneni 2 aastaks ja 6 kuuks vangi. Sellest 720 päeva on eelmise karistuse eest, kuna mees oli kuriteo toimepanemise ajal katseajal. Mees on varem mõistetud lastega seotud kuritegude ja laste salajase jälgimise eest 7 aastaks ja 6 kuuks vangi. Uued kuriteod pani mees toime siis, kui oli pääsenud katseajaga vabadusse.

Kokku on mees süüdi mõistetud 14 kuriteo episoodis. Lisaks lapse seksuaalsele ärakasutamisele on mees süüdi mõistetud salajases jälgimises, seksuaalselt siivutute piltide levitamises ja lapsi kujutavate seksuaalselt siivutute piltide omamises.

Mees jäeti kohtu otsusega vahi alla. Otsus pole veel jõustunud ja selle saab edasi kaevata ringkonnakohtusse.

Allikas: Eestinen.fi

Jaga
Back to top button