Uudised

Ovsjannikova protest oli ilmselt erioperatsioon, et tõmmata Lääne tähelepanu Ukrainalt eemale

Lisaks tähelepanu hajutamisele oli operatsiooni eesmärk näidata Vene rahvast ohvri staatuses, arvas Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse tegevjuht Dmitri Teperik.

Üleeile õhtul korraldas telekanali Pervõi Kanal toimetaja Marina Ovsjannikova uudistesaate „Vremja” ajal protesti, hoides käes silti sõnumiga „Peatage sõda, nad valetavad teile”. Eesti Ukraina kogukonna vabatahtlik Sergei Metlev rääkis eile „Ringvaates”, et Ovsjannikova protest oli tõenäoliselt Venemaa julgeolekuteenistuse erioperatsioon. Kui tõenäoline selline variant teie hinnangul on?
Mulle tundub see päris tõenäoline, kuigi mul ei ole tõendeid, kas selle protesti lavastas Venemaa sisejulgeolekuteenistus FSB, mõni eriteenistus või hoopis võimuisik. Aga mul on mitmeid argumente, miks kahelda selle protesti aususes.

Usaldus Venemaa teletöötajate vastu kadus juba aastal 2014, kui Venemaa annekteeris Krimmi ja algas Venemaa sõjategevus Ukraina vastu. Leidub vettpidavaid tõendeid, et juba siis tegutsesid riiklikud telekanalid sõjapropaganda loogika järgi.

Loe siit:delfi.ee

Jaga
Back to top button