Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
vaktsiin

Soomes on hakanud intensiivi sattuma massiliselt kahe doosiga vaktsineeritud inimesed.

Soomes on hakanud koroona tõttu intensiivravile sattuma kahe doosiga vaktsineeritud inimesed, seetõttu pressitakse peale kolmandaid doose.

Kuigi algul räägiti, et raske haigestumise vastu piisab ühest või isegi kahest doosist, siis tegelikult see nii ei ole. Praeguseks on selgunud, et raske haigestumise vastu aitab kolm doosi.

Helsingi ja Uusimaa ravipiirkonnas HUS Meilahti ja Jorvi haiglate intensiivravis olid reedese seisuga 39 protsenti patsientidest vaktsineeritud kahe doosiga. Kokku oli intensiivis paarkümmend koroonapatsienti, vahendab Yle.

Haigla intensiivis on vaktsineeritute hulk tõusnud erakodselt kõrgele võrreldes eelmiste nädalate ja kuudega. Siiani oli vaktsineeritute osakaal intensiivravis alla 10 protsendi. Terve sügise jooksul kuulutati, et intensiivi satuvad ainult vaktsineerimata inimesed.

Seni olid intensiivis vaid üksikud kahe doosiga vaktsineeritud inimesed. Nüüd aga on suur tõus ja see näitab, et viirust on väga palju liikumas.

Kahe doosiga intensiivravile sattunud inimestel on peaaegu kõigil mingi krooniline haigus nagu diabeet ja neil on vaktsineerimisest möödas juba tükk aega. Intensiivravil on patsiendid vanuses 20-60 eluaastat.

Vaktsineeritute sattumine intensiivi tuleneb vaktsiini mõju kadumisest ja sellest, et praeguses olukorras on kõigil väga suur tõenäosus nakatuda ja sattuda raske haigusega intensiivi. Seetõttu kiirustatakse tagant kolmandate dooside andmist.

Arvatakse, et kahe doosiga vaktsineeritud, aga sellele vaatamata intensiivi sattunud inimestel on koroona Omikroni variant. Omikronist on saanud levinuim koroona tüvi Soomes.
Seoses nakatumiste arvu kasvuga prognoositakse, et läbinädalatel satub intensiivi veel rohkem kahe doosiga vaktsineeritud inimesi. Nakatumiste arvu tõus kajastub haiglaravi vajaduses kahenädalase nihkega.

Lisaks kolmandate doosidega vaktsineerimisele soovitatakse inimestele FFP näomaskide kandmist. Soome asjatundjate hinnangul ei saa koroonat alahinnata, kuna see on jätkuvalt palju ohtlikum kui tavaline külmetushaigus või gripp. Tavalised külmetushaigused ja gripp pole nii nakkavad kui koroona ja ei põhjusta nii suurt koormust haiglatele.

Allikas. Eestinen.fi

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!