Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
73142793 1446582625479692 4089642815296897024 o

Keskerakond ja Reformierakond ei jõudnud energiatoetuste teemal täna taas üksmeelele

Teisipäeval toimunud koalitsiooninõukogu koosolekul ei jõudnud Keskerakond ja Reformierakond energiatoetuste küsimuses üksmeelele ning arutelud jätkuvad, ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

“Tulemust meil hetkel ei ole, seda me raporteerida ei saa. Oleme leppinud kokku, et homme saame uuesti kokku,” ütles Ratas ERR-ile.

Ratase sõnul puudub ühtne seisukoht, kuidas energiaarveid kompenseerida. “Selle üle käibki vaidlus,” sõnas Ratas.

“Erakonnad näevad neid asju täna natukene erinevalt,” lausus ta.

Ratas avaldas lootust, et kuna arutelud jätkuvad, siis on ka lootust kokkuleppeks.

Loe ka:  Peaminister Kaja Kallas: riik ei jäta inimesi energiavapustuses üksi.

“Me hoiame sellest kinni, et see meede peab olema nullbürokraatiaga rakendatav, ta peab olema lihtne ja ta peab reaalselt inimesi aitama,” sõnas Ratas.

“Minu meelest see kriis on toonud väga hästi välja selle, et Eesti ühiskonnas on tekkinud selle 30 aastaga keskklass. See on ühiskonna väga oluline ja tugev osa ja neil on täna raske. Ma loodan, et keegi Eesti poliitikutest ei ütle, et keskklass on rikkad ja kui nende elektriarved on 300 ja 500 eurot, et küll nad selle kõigega kohe hakkama saavad. Need inimesed on täna löögi all. Sellepärast ma ütlen, et need meetmed peaksid ka reaalselt midagi aitama,” rääkis Ratas.

Ratas lisas, et ilma lisaeelarveta meetmeid ellu viia võimalik ei ole.

“Aktuaalse kaamera” reporter Katrin Aarma küsis Rataselt, milline on täna valitsuse tervis. “Kui valitsus istub koos, siis… Ma ei oska öelda. Eks ta üles-alla käib. Ma eile Rahvusringhäälingus ütlesin, et siin on juhtimiskriis. Ega ei saa öelda, et ta nüüd suurepärane on, see on selge,” vastas Ratas.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev nimetas teisipäevast arutelu konstruktiivseks ja sisuliseks.

“Ühine arusaam oli see, et vaatame neile ettepanekutele tõsiselt otsa ja teeme kalkulatsioonid, milline on võimalus leida kesktee ühel või teisel ettepanekul. Otsust ei tulnudki sellepärast, et need vajavad lihtsalt läbiarvutamist, et aru saada, mis on võimalikud mahud ja mis on need asjad, mis täpselt aitaks neid inimesi, keda me ühiselt soovime aitama minna,” ütles Võrklaev ERR-ile.

“Me otsime kompromissi ja see tähendab, et mõlemad pooled peavad mingeid samme tegema,” lisas ta.

Vastates küsimusele, kas Reformierakond on valmis ka lisaeelarve koostamisega, ütles Võrklaev, et kõigepealt tuleb arvutada.

Võrklaev täpsustas, et ettevõtjate toetamises ollakse üsna üksmeelsed, erimeelsused on aga eratarbijate toetamise meetmetes.
Peaminister ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles ETV saates “Ringvaade”, et hetkel käib vaidlus, kas kokku lepitud meetmed on piisavad või mitte.

“Me oleme kokku leppinud, et elektri võrgutasu hüvitatakse 50 protsendi ulatuses kõigile Eesti inimestele. Me oleme kokku leppinud selles, et sajaprotsendiliselt hüvitatakse gaasi võrgutasu kõigile tarbijatele. Ja samuti oleme me kokku leppinud selles, et aidata inimesi, kelle sissetulek jääb alla mediaan sissetuleku, sellega, et 80 protsenti nende gaasi ja elektri, keskkütte arvete hinnatõusust hüvitatakse seitsme kuu vältel,” rääkis Kallas.

Allikas. Err.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!